Rozhodnout se pro změnu nemusí být vůbec jednoduché. Nejdůležitější je udělat první krok. Nevíte, kde začít? Pak právě pro vás jsme připravili abecedu restartu.

A

K restartu někdy donutí člověka stres. Jak se ho ale zbavit? Začněte třeba Antistresovými omalovánkami od ilustrátorky Emmy Farraronsové. Vymalovávání je osvědčeným a účinným postupem k okamžitému zklidnění, ať už je vám pět, nebo pětadevadesát


B

Je hlavní barvou vašeho šatníku černá? Pusťte do svého života nové odstíny všech barev. Oranžová vyvolává pocit radosti, modrá vzbuzuje důvěru, růžová je barva něhy a bílá představuje nové začátky. Se kterou začnete?

C

Na chvíli se zastavte, najděte si klidné místo a zamyslete se, kam byste se v dané situaci chtěla dostat – co je vaším cílem? Sepište si na papír všechny myšlenky, které vám vytanou na mysli. Nemusíte si hned odpovědět, důležitý je právě proces cesty, tedy zamýšlení se nad směrem.


D

Pojem digitální detox je už sice poněkud nadužívaný, ale stále ho málokdo umí zařadit do svého života. Začít můžete opravdu malými krůčky – o víkendu si na svém mobilu vypněte zvonění i vibraci, pokročilejší ho mohou „omylem“ zapomenout doma.

Další písmenka s tipy najdete v aktuální ŽaŽ, časopis si můžete i předplatit.

  12:16