Lucie se věnuje vlasům již 14 let, mimo jiné působila i v Londýně či Bombaji. Posledních šest let u společnosti L’Oréal předává své zkušenosti kadeřníkům v České republice, Maďarsku a na Slovensku.

_______________________________________________________

Jak funguje diagnostika vlasů?

Největším benefitem diagnostiky je, že se od kadeřníka dozvíte, do jakých produktů máte investovat své peníze. Kadeřník s vámi zkonzultuje vaše přání a potřeby ohledně vlasů a vlasové pokožky a to vše ještě podpoří použitím speciální diagnostické kamery. Na základě spojení všech informací vybere program na míru vašim vlasům. Osobně to vidím jako maximálně funkční a efektivní.

Kde můžeme tuto službu vyzkoušet?

V každém salonu kde používají/pracují se značkou Kérastase. Moje zodpovědnost je, že vzdělávání našich partnerů v rámci odborné diagnostiky je vstupním klíčem pro každého spolupracujícího kadeřníka-odborníka značky Kérastase. Diagnostika je jedním ze standardů naší značky.

Každá žena chce mít krásné, lesklé a většinou i dlouhé vlasy. Jaké chyby často děláme?

Faktorů a důvodů je mnoho. Proto doporučuji návštěvu našich spolupracujících salonů, kde najdete detailní odpovědi. Pokud nedosahuji požadované délky vlasů, může to být z několika důvodů. Začala bych technikou mytí vlasů, pak bych pokračovala způsobem, jak zacházíme s ručníkem a našimi vlasy, a končila česáním a konečnou úpravou. Se všemi těmito body vám dokáže pomoci kadeřník, který by měl být i vaším osobním poradcem v tom, jak správně své vlasy opečovávat a dosahovat těch vytoužených délek a kvality. I to je součást práce kvalitního kadeřníka a s těmi my jednoznačně spolupracujeme.

Jak by měla vypadat správná péče o vlasy?

Začala bych šamponovou lázní, ale je zde i otázka, jestli bude potřeba hlubší čištění vlasové pokožky. K tomu bych použila detoxifikační scrub z řady Specifique nebo Pré-Cleanse Régénérant z řady Chronologiste. Pokračovala bych lehkou nebo intenzivní péčí dle diagnostiky a potřeb vašich vlasů a zakončila bych to „třešinkou“ v podobě finální bezoplachové péče, která vaše vlasy ochrání před teplem z fénu, žehličky či kulmy.

Novinkou letošního roku je řada Genesis od Kérastase. Co na ni říkáte?

Genesis se chová velice příjemně k pokožce a k vlasům, které jsou náchylné k padání a lámání. S tím se potýká obrovská část nás žen. Po použití produktů z řady Genesis by měly vnímat, že jsou jejich vlasy pevnější a odolnější, a zároveň se jich budou díky tomu chtít neustále dotýkat a to je důkaz krásných vlasů.

Kérastase
  10:00