Jaké ráno, takový den. Osvojte si tyto tři zdravé návyky, které nezaberou hodně času, ale zpříjemní vám start do nového dne!

1. Po probuzení vypijte sklenici vody


Připravte si už večer na noční stolek sklenici vody a hned po probuzení ji vypijte (nespěchejte a pomalu si ji vychutnejte, nejde o závod). Ranní voda nastartuje metabolismus a projasní pokožku. Budete se cítit bdělejší a nabitější energií. Pokud nejste milovnice čisté vody, přidejte citron nebo zkuste minerálku.


2. Lehké cvičení na 5–10 minut


Jakmile vstanete z postele, zkuste se lehce protáhnout – krátký strečink vám prokrví celé tělo a uvolní endorfiny. Odvážnější si mohou dát lehčí jógu, která vás taky skvěle protáhne. Po pár pozdravech slunce se hned budete cítit lépe, plná energie a budete se těšit na bod číslo 3 (protože vám po cvičení určitě vyhládne).


3. Zdravá vyvážená snídaně


První jídlo dne je nejdůležitější, protože to je nejen první věc, která putuje do vašeho organismu, ale nastavuje tón pro váš den. Záleží na vás, co vám ráno vyhovuje, jestli sladká snídaně plná sacharidů (například ovesná či jakákoliv jiná kaše s ovocem) nebo dáváte přednost slané snídani v podobě vajíček a avokáda. Nejlépe uděláte, když vaše snídaně bude obsahovat všechny zdravé a potřebné živiny: bílkovinu (vajíčka, jogurt), sacharidy (zdravé pečivo, ovoce) a zdravé tuky (avokádo, kokosový olej).

  7:00,  aktualizováno  26. března 2019 16:46