Snaha být perfektní, zkrátka ten pocit „všechno nebo nic“ nás paralyzuje. Tak na něj konečně zapomeňme – budeme se víc smát, víc se naučíme... A budeme víc žít! Naše nápady, jak nebýt dokonalá a nic si z toho nedělat, jsme doplnili vašimi tipy z Facebooku ŽaŽ.

1. Konec žehlení v Čechách


Začněme tipem, který se opakoval snad vůbec nejčastěji, a to jak u nás v redakci, tak mezi vámi na Facebooku: Žehlení definitivně vyšlo z módy! Jak na to? Přemýšlejte už při nákupu oblečení nad materiály, nepřeplňujte pračku, pečlivě věšte (ideálně na ramínka) a nedokonalost berte s nadhledem. Kdo potřebuje puky ostré jako břitva a košile bez faldíku, může si je žehlit sám, případně využít služeb paní na žehlení – třeba báječné ­ironingladies.cz. Co uděláte s ušetřeným časem, je jen na vás!

2. Jídelníček na celý týden


Vymýšlet každý den, co bude k večeři, je pěkná otrava. vyhnout se jí můžete tím, když jednou týdně dáte dohromady pět jídel a seznam pověsíte na lednici. s takovým plánem se i lépe nakupuje. Takže: pondělí špagety, úterý škubánky... A kdo bude nespokojený, může příští týden vymyslet jídelníček sám.

3. Život bez koberců


Jak na čištění koberců? žádné nemít! A předložky u postelí se dají prát v pračce. vyřešeno.

4. Samota léčí


Je důležité udržovat kontakty s ostatními. Ale další třídní sraz? A každý týden si vyrazit s „holkama ­z práce“? zamyslete se, jestli vás to vlastně neunavuje. všechny vztahy nejsou stejně důležité a nejste špatná kamarádka jen proto, že chcete být občas ­o samotě.

A to není všechno, čtěte dál!


  6:00,  aktualizováno  26. března 2019 10:12