Zpestřete si zimní dny dovolené aktivitami, které my doporučujeme.

_____________________________________________________________

SOUND AND SNOW

Hudební festival v Gasteinu se spoustou mezinárodních umělců. Informace o programu najdete zde

.

DĚTI SE NEMAJÍ ČAS NUDIT

Na vaše ratolesti tady čeká spousta zábavy. Například dětský a zážitkový areál Funslope je jakousi loukou na hraní, kde mohou malí lyžaři hravou formou sbírat první zkušenosti. Dalším areálem je Fischbacherwiese nebo Park pro děti a začátečníky ve Wagrainu.

Salcburk, Mekka kultury

I tak se Salcburku říká. Není náhoda, že Mozartovo rodiště proslulo právě hudebními festivaly, které se tu pořádají několikrát za rok. V době festivalů se město oblékne do svátečního a na červeném koberci před Festivalovým domem se tu potkávají různé hudební celebrity. Jako první se každoročně pořádá Velikonoční festival, a to často v době, kdy na horách ještě leží sníh.

Adventní zpívání

Roku 1946 se poprvé uskutečnilo salcburské Adventní zpívání. Šlo tehdy o malou sešlost jako vzpomínku na ty, kteří se nevrátili z války. Tato komorní slavnost se v průběhu let proměnila v oslavu blížících se Vánoc, s lidovými písněmi a tradičními zvyky pořádanou v salcburském Festivalovém domě. 

.

Skikeriki

Pod tajemným názvem se skrývá ranní lyžovačka v oblasti Grossarltal se snídaní. Sraz je už v 7.15 hod., kdy je všude klid a prázdné svahy, a slunce právě vychází. Po sjezdu následuje vydatná snídaně v některé z horských chat. Bližší informace a objednávky u lanovek nebo zde

The Nightrace

Tak jako každý rok i tuto zimu se uskuteční v Dachsteinu světový pohár v alpském lyžování a noční slalom mužů. Úžasná podívaná a zážitek pro sportovce i diváky.

Saně tažené koňmi

K místním atrakcím v mnoha lyžařských střediscích v oblasti Ski amadé patří projížďka saněmi, taženými párem koní. Romantická jízda zasněženou krajinou je nezapomenutelným zážitkem. Ceny začínají na 20 eurech za hodinu na osobu.

.

.

Krampusové a Perchty

Mikulášská tradice, kdy hodného Mikuláše, který rozdává dětem dárky, provází Krampus (tedy čert), se 5. prosince udržuje i v Rakousku. V předvečer Tří králů tady navíc pochodují malé chlupaté bytosti s obrovskými rohy – Perchty. Jsou to vlastně dobří duchové, kteří mají zastrašit zimu a přivolat jaro. Není ale Perchta jako Perchta. Každé údolí má tu svou – ta z Gasteinu se dokonce dostala na seznam UNESCO!

.

Aplikace, se kterou se neztratíte

Přenosy z webových kamer, regionální informace o horských chatách, upozornění na zajímavá místa i nejbližší vleky nebo bankomaty – to všechno rychle zjistíte pomocí mobilní aplikace Ski amadé Guide pro iOS i pro Android. Důležité je, že v případě nebezpečí nebo ohrožení života má funkci integrovaného tísňového volání. Kompatibilní je také s datovými lyžařskými brýlemi.

TIP: Brýle s navigací

Moderní technologie pronikly i do sportu. V místních pobočkách Intersportu si můžete za 19 eur zapůjčit brýle s navigací, tzv. datové brýle (v ceně je i podrobná instruktáž). Na okraji brýlí se vám zobrazí informace o počasí i o zajímavých místech. Obsluhují se dálkovým ovládáním, které si dáte na ruku jako náramek.

  10:00