Zpříjemněte školákům návrat k povinnostem a vybavte je správně padnoucím batohem. A co v něm nesmí chybět?

1. Vychytaná krabička na svačiny


Věděli jste, že děti mají mít správně dvě svačiny – dopolední a odpolední? Plnohodnotná výživná svačina by měla obsahovat pečivo, ovoce, zeleninu i mléčný výrobek. Abyste mohli školákovi dopřát kompletní porci, vsaďte na chytré svačinové krabičky, do kterých se snacky dobře organizují.


2. Lahev na pití


Dospělým se doporučuje denně vypít kolem 2,5–3 litrů tekutin. U dětí do 13 let se doporučuje dodržovat denní příjem 2,15 litrů tekutin. Nespoléhejte na školní automaty se slazenými nápoji, ale pořiďte dítěti školní lahev, kterou si bude pravidelně doplňovat.

3. Stylové razítko pro značkování


Možná si pamatujete, že jste podobnou vychytávku měli i vy, s tím rozdílem, že váš malý školák už nebude potřebovat polštářek, do kterého se kape inkoust, protože většina razítek už se tvoří jako samonamáčecí. Může se to zdát trošku jako oldschool, ale razítko se svým jménem i v dnešní době ocení školáci především při označování sešitů, učebnic, pomůcek, ale také pro označení osobních věcí, např. přezůvek či tašky na tělocvik.

4. Gumovací pero


Pro děti na prvním stupni bylo gumovací pero dlouhou dobu zakázané. Záleží samozřejmě na škole a konkrétním učiteli, ovšem gumovací pero, s nímž dítě nepotřebuje zmizík ani bělítko, představuje velkou výhodu! Takže jestli váš učitel není proti, rozhodně ho dítěti pořiďte (a vezměte i jedno pro sebe :-) ).

5. Školní desky pro úhlednou organizaci


Konec pomačkaným sešitům, potrhaným papírům, zničeným obalům a poztráceným kartičkám! S tvrdými školními deskami bude mít školák pomůcky nejen jako nové, ale také úhledně srovnané na jednom místě. Vyberte stylové desky, do kterých bude školáka bavit seřazovat si sešity a učebnice dle denního rozvrhu.

Věděli jste, že
• … váha školního batohu nesmí přesáhnout 10 % váhy dítěte?
• … vhodnější je dítěti ochutit vodu domácím sirupem, který neobsahuje tak velké množství cukru, jako např. džusy?

Náš tip:
Školní batoh Explore – líbí se nám nejen jeho design, ale i funkčnost. Má propracovaný zádový systém, reflexní prvky a důmyslné detaily, které školákovi usnadní organizaci. 

  12:00,  aktualizováno  26. března 2019 17:09