Medový odstín dřeva a teplé barvy ?dokáží kuchyni zútulnit nejen v zimě. Je to osvědčený recept, který dodá malému prostoru pohodovou atmosféru.

Úzká kuchyně bez jídelního koutu se sterilně bílým nábytkem a pracovní plochou z plastu příjemně nepůsobila. Renovace, kterou bylo už dávno zapotřebí provést, poskytla dobrou příležitost úzkou místnost nejen zmodernizovat, ale i zútulnit.Proměna

Pracovní plocha z masivního dubového dřeva byla ? zhotovena na míru. Také nový snídaňový pult se ? stolem a stoličkami přispívá k tomu, že se zde každý ? cítí dobře. Nový je i dřez a digestoř stejně jako police, ? která nahradila horní skříňky. Naproti tomu sporák, ? varnou desku, chladničku a dolní část kuchyňské linky ? nebylo nutné měnit. Staré skříňky byly jen doplněny ? o další prvky a získaly jednotné čelní plochy.


Obložení ústředního topení, které dotváří nový vzhled kuchyně,  bylo vyrobeno z dubového masivu. Jeho čelní část se dá vyklopit dopředu, aby bylo možné dostat se k ventilu topného tělesa.


Přibyly nejen teplé? barvy, ale i více volného ? prostoru, otevřené police? a dostatek světla.Dřez a baterie už dosloužily a musely být obnoveny. K dřevu se hodí nejlépe keramický dřez ve svěží bílé barvě. Skleněná deska chrání stěnu za ním před postříkáním vodou. Police na skleničky nad dřezem byla stejně jako pracovní plocha zhotovena z dubového dřeva a dole k ní bylo připevněno halogenové svítidlo.

Výhodnou alternativou drahého keramického dřezu je model Domsjö od IKEA (k dostání je i bez odkapávací plochy)Dřevěný chlebník 669 Kč, Kika Canopy poklop s prkénkem, 699 Kč, www.butlers.cznáš tip: Také barová židle vhodná ke zvýšenému jídelnímu pultu může působit lehce a zcela moderně, a přitom být ze dřeva. Je však třeba trochu propátrat trh. Rioja 369, 2 210 Kč, www.ton.eu Další skvělé nápady najdete v nové tině Bydlíme, která je právě v prodeji.
  8:42,  aktualizováno  25. března 2019 20:13