Vyčistěte si hlavu a nalezněte v sobě klid. Věci, které vás dříve rozčilovali přestanete brát tak vážně a pocítíte větší spokojenost.

Často lidé hledají aspoň trochu klidu a času pro sebe v tomto rychlém světě plném tlaku. Jenže každý bohužel nemá u baráku les, který by mu pomohl odpoutat se od každodenních starostí.

Meditace se zdá jako úplně jednoduchá věc, ale přestat myslet na starosti a všechny věci okolo člověk zvládne maximálně tři sekundy a pak ho něco napadne. Sama si to vyzkoušela Julia Roberts ve filmu „Jíst, meditovat, milovat“.
Jedná se o docela trnitou cestu hlavně pro člověka, který neumí vydržet sám se sebou. Stále potřebuje něčí společnost, nebo se zaměstnává vším možným, jen aby nemusel přemýšlet sám nad sebou, nebo se naučil být více v klidu a ve svém středu.

Jestli toužíte být více sami sebou, nebo vás pouze láká představa meditace, jaký to asi je. Tak vyzkoušejte aplikace, které vám v tom pomohou.

Ještě jedna rada. Jestli používáte aplikace na telefonu, je dobré si dát telefon do letového režimu, aby vás příchozí hovor zbytečně nerozptyloval.

Headspace


S pomocí Heaspace, kterou ráda používá i Emma Watson se naučíte úplné meditační základy. Aplikaci vymyslel Andy Puddicombe, kterého někteří znají jako velice známého buddhistického mnicha.

Calm


Podobná aplikace je i Calm, která je vynikající pro lidí, kteří dlouho do noci počítají ovečky a nemohou spát.

Smiling Mind


Tato aplikace je určena pro fanoušky, kteří mají rádi přehledné aplikace a jednoduché věci. Byla navržena pro děti od 7 let, ale určitě si našla fanoušky i v dospělém světě.

Mohlo by vás zajímat: 4 netradiční styly jógy, které stojí za vyzkoušení