Zdravá strava je základem zdravého a šťastného člověka. Dnes existuje spousta rad a diet, které jsou výborné, ale každý člověk si musí vybrat stravu, která mu bude vyhovovat a nebude z ní otrávený

Paleo strava


Před pár lety tato strava zažívala doslova BOOM. Jedná se spíše o životní styl, který spočívá v tom, že se vrátíte zpět do historie k tomu, jak žili naši předkové (tato strava se nazývá také pravěká). Konzumují se přirozené potraviny, které lidé jedli v době kamenné (ryby, zeleninu, ovoce a živočišné tuky).

Během této stravy se výrazně omezují sacharidy, tím nastává ketóza a to má za následek, že tělo nemá dostatek energie ze sacharidů a přirozeně začne spalovat vlastní tuky, tím dochází k hubnutí.

Předkové byli díky této stravě zdravější a vitálnější, neměli civilizační nemoci, které jsou dnes (diabetes, obezita, vysoký tlak, nebo onkologická onemocnění).

Raw strava


Jedná se o tepelně neupravenou stravu (syrovou stravu), která obsahuje hlavně ovoce, zeleninu, ořechy, luštěniny, obiloviny, semínka, čerstvé kokosové mléko a mořské řasy.

Základním stavebním kamenem této stravy je to, že vše živé, co je tepelně zpracováno nad 45 °C se zničí a to je nevhodné.

Syrová strava může být pro mnoho lidí výzvou, ale nedoporučuje se konzumovat jí dlouhodobě nebo v období zimy, kdy tělo potřebuje teplé jídlo. Ale jako odlehčená kůra v dnešní uspěchané době, je to ideální volba.