Co kdybychom vám řekli, že existují životabudiče, zdravější a možná ještě účinnější než právě káva? Nevěříte? Čtěte a přesvědčte se!

Každý z nás potřebuje někdy nakopnout a povzbudit, často sáhneme po osvědčených prostředcích – kávě, černém čaji nebo energetickém nápoji. Jenže! Jejich vliv na zdraví je při dlouhodobém užívání víc než diskutabilní, a navíc si na ně tělo zvyklo, takže jeden šálek nestačí. Co s tím? Nahraďte je zdravějšími možnostmi. Poradíme vám, které to jsou.

Zelený čaj


Zelený čaj, který se taky často nazývá jako pravý čaj, je známý víc než 5000 let a je populární hlavně v jižní a jihovýchodní Asii. Je oblíbený právě pro své povzbuzující účinky, respektive správně řečeno pro schopnost zahánět únavu, podpořit fungování paměti a soustředění a obecně stimulovat nervovou soustavu. Kofein v čaji se totiž uvolňuje pomaleji než kofein obsažený v kávě, a proto je jeho účinek dlouhodobější a zároveň nezatěžuje srdce.

http://gty.im/864207002

Kromě dodání energie ještě konzumace zeleného čaje pomáhá bojovat se stresem nebo snižovat riziko kardiovaskulárních onemocnění. To vše díky obsahu antioxidantů, které bojují s volnými radikály, omezují efekty stárnutí těla a pomáhají spalovat tuky. Takže k zařazení zeleného čaje do pitného režimu máte vlastně mnohem víc důvodů. Dobrá rada na závěr – pijte ho nejpozději kolem páté hodiny odpoledne, jinak se vám bude dost těžko usínat. Víme o tom své.

  12:00,  aktualizováno  26. března 2019 10:35