Během 6 měsíců běhu online kurzu Zhubni chytře shodilo 6000 jeho účastníků v průměru 5 kilogramů za 8 týdnů. To vše bez stresů a diet. V čem je to kouzlo?

Nějaké to kilo navíc získá člověk hned. Stačí sedavý způsob života, na svačinu si dát bagetu z automatu a stresy z práce zajíst večer polárkou. Nebo během těhotenství jíst za dva a to ještě, co nám přijde pod ruku. Při kolotoči dítě-domácí práce-manžel-zaměstnání se pak člověk věnuje všemu jinému, než vlastní postavě.


Vše se pak podepíše nejen na vzhledu, ale i na zdraví. Začínají bolet klouby a každý pohyb se stává obtíží. Do toho zvýšený tlak, málo energie, nespavost nebo naopak přílišná únava.


 Ing. Petr Havlíček, výživový specialista a autor několika bestsellerů s tématikou zdravého životního stylu, se rozhodl pomoci. Se svým týmem vytvořil ucelený, šedesáti denní kurz zdravého životního stylu.


Jeho výhodou je, že je celý online a účastníci nemusí nikam pravidelně docházet. Dokonce si mohou sami určit, kdy budou na sobě pracovat.


Petr ve svých videích, které jsou nedílnou součástí kurzu, vycházel ze své 20 leté praxe s klienty (mezi kterými jsou například Kateřina Neumannová nebo Roman Šebrle). V prvních lekcích vyvrací mýty, které souvisí se stravováním či dietami. Ukazuje zároveň, proč diety (jakékoliv) z principu nefungují.Další část je vlastní motivace. Ta je na celém procesu hubnutí totiž to nejdůležitější. Jestliže něco dělám pro okolí, nikoliv pro sebe, tak se do všeho musím nutit, nedávám tomu takovou důležitost a výsledky se většinou nedostavují. Účastníci si nastavují své reálné cíle. Jak dlouhodobé, tak krátkodobé. Protože při větší nadváze a zdravotních potížích těžko získají velkou změnu během týdne či měsíce. Následuje překonávání strachu ze změny.


Motivační videa pomohla 75 % účastníků vůbec začít s nějakou změnou.Co na kurz říkají některé z účastnic?Součástí každého týdne jsou vzorové jídelníčky. Obsahují příklady jídel pro jednotlivé části dne (6 jídel denně) spolu s postupem jejich úpravy. Všechny ingredience jsou navíc shrnuty do nákupního seznamu, který stačí vzít s sebou do obchodu a tam si podle něj nakoupit na celý týden dopředu. U některých jídel je i ukázka jejich přípravy s komentářem.


>> ZDE si můžete stáhnout jejich ukázku.


Následují tipy, co jíst a co naopak ze svého jídelníčku naprosto vynechat a proč. Ač je výklad pana Havlíčka odborný, vše podává srozumitelnou formou, ve které hlavní roli hraje selský rozum.Co je pro hubnutí a zdravý životní styl nejdůležitější? Začít. Můžete už teď.


Stáhněte si zdarma 6 tipů Petra Havlíčka na zdravý životní styl.  9:20,  aktualizováno  25. března 2019 19:22