Máte pocit, že už se příliš dlouho zdržujete doma, a máte touhu někam zase vyrazit? Zkuste naše jižní sousedy, kteří mají co nabídnout i na podzim.

Třeba taková spolková země Korutany na jihu Rakouska, která sousedí s Itálií. Co tady kromě lyžování a horské turistiky můžete zažít? Je toho dost! Mrkněte na 4 tipy, které jsme pro vás vybrali.

Muzeum moderního umění Korutany


Na výstavní ploše 1000 m2 Muzea moderního umění v Klagenfurtu se můžete kochat díly současného moderního umění, od tvorby mladých renomovaných rakouských i zahraničních umělců až po prací vůdčích uměleckých osobností 20. a 21. století. Mezi ně patří například Franz Wiegele, Herbert Boeckl nebo Maria Lassnig a další. Historická budova zámku a moderní umění spolu tvoří zajímavý kontrast, který ocení i ti, kdo nejsou zrovna uměleckými znalci.

Zábavní parky v Korutanech


Se zábavními parky se v Korutanech doslova roztrhl pytel. Můžete se ponořit do pohádkového Světa panenek Elli Riehlové, zasmát se v Park trpaslíků v údolí Gurktal nebo se vyřádit v Korutanském zážitkovém parku v blízkosti města Hermagor, kde na návštěvníky čeká třeba simulátor bagru, trampolíny, Sky Dive a mnoho dalších atrakcí. Vynechat byste neměly ani Minimundus, což je takový mini svět v kostce, kde najdete 150 modelů nejhezčích a nejzajímavějších staveb z pěti světadílů věrně napodobených v měřítku 1:25. Nudit se v Korutanech rozhodně nebudete.  16:00,  aktualizováno  26. března 2019 14:12