Předpokládáme, že většina žen ví, co je ovulace, ale proč si nepřipomenout pár základních informací?


Kdy je?


Mnoho žen si myslí, že k ovulaci dochází 14. den cyklu. Nemusí to být úplně pravda. Důležitá je délka vašeho cyklu (normální je 28-35 dní). Ovulace bývá zpravidla uprostřed vašeho cyklu. Ale pozor, může se posunout pod vlivem stresu, nemoci…O co přesně jde?


V ženském těle se uvolní vajíčko z vaječníku a vydá se na cestu do vejcovodu, kde je připraveno k oplodnění. Pokud k oplodnění nedojde, vajíčko putuje dál a vy dostanete menstruaci.Jak ji poznat?


Vaše tělo vám dává signály, že je připraveno:1.  zvýšený poševní hlen - bývá průhledný a konzistencí připomíná vaječný bílek. Může se vám stát, že budete pociťovat vlhko v kalhotkách. Nebojte se, nejde o žádnou infekci. Pokud by však měl barvu do žluta či zelena, jde o infekci, kterou musíte řešit.


2. bolesti bříška - některé ženy mají při ovulaci mírné křeče, podobné jako při menstruaci (ale slabší)


3. chuť na sex - ovulace způsobuje, že máte nepřekonatelnou chuť na sex. Vajíčko je připraveno k oplodnění a chce se tedy pustit do akce!


4. mužská touha - v době ovulace ženské tělo produkuje hormony, které mají vliv na muže. Podle výzkumů jste v tomto období pro ně nejvíc sexy a touží po vás. Příroda je příroda!Ovulační test


Toužíte po miminku a stále jste nerozklíčovala, kdy máte ovoluci? Neváhejte navštívit lékárnu


  6:00,  aktualizováno  25. března 2019 18:17