Zlepšovat své znalosti cizích jazyků nemusíte pouze ve třídě s učebnicí v ruce. Na výběr je nespočet výukových aplikací, se kterými zábavnou formou procvičíte jazyky třeba při cestě do práce nebo na dovolenou. A zadarmo!

DUOLINGO


Interaktivní appka zaměřená na angličtinu, němčinu, italštinu, francouzštinu, španělštinu a portugalštinu (s podporou češtiny). Aplikaci si nainstalujete zdarma. Výzvou jsou další a další levely, které se vám odemknou po zvládnutí těch předchozích. Čím méně chyb uživatel v lekci udělá, tím rychleji jí projde a získá i větší počet bodů, podle kterých se můžete srovnávat s přáteli.
Dostupnost: Android, iOS, Windows Phone

NAUČTE SE 6000 SLOV


Máte raději obrázky a nahrávky od rodilých mluvčí? Učte se s touto vychytanou aplikací. Osvojíte si až 6000 slov v 59 jazycích. Aplikace nabízí nový zábavný způsob, jak si rozšířit slovní zásobu. S aplikací získáte 6000 slovíček ilustrovaných obrázky, fonetické přepisy a nahrávky s výslovností od rodilých mluvčích. Aplikace obsahuje také slovníček s 15 tématy rozdělených do 140 podtémat.
Dostupnost: Android

BUSUU


Máte rádi výzvy? Nastavte si své individuální cíle, zlepšujte paměť a sledujte svůj jazykový rozvoj jednoduše v této oblíbené aplikaci, která umožňuje studium 11 jazyků. Aplikace nabízí kurzy, které jsou založené na CEFR úrovních A1, A2, B1 a B2. Můžete se přihlásit ke studiu dokonce dvou jazyků najednou. Praktická cvičení jsou navíc vedena rodilým mluvčím. V sekci Android se dokonce zařadila do kategorie „Must have app“ za rok 2014.

  12:00,  aktualizováno  25. března 2019 17:41