Jestli je nějaké téma plné mýtů, tak je to cvičení s dětmi. Zda cvičit a od kolika měsíců. Zda doma nebo chodit do kolektivu. Zda dítě nechat aby si na pohyb přišlo samo a nebo ho k němu vést. Tak postupně a hlavně odborně. Přesně takový přístup mají v dětské sportovní akademii MINI HEROES v pražském Karlíně.

První rok života je pro vývoj dítěte ten nejdůležitější, sledujeme v něm tzv. psychomotorický vývoj dítěte. Tento složitý název znamená vývoj dítěte po pohybové a psychické stránce. Jde o složitý a ucelený proces, který zahrnuje hrubou motoriku (např. otáčení se z bříška na záda, lezení po čtyřech, postavování se, chůze), ale i jemnou motoriku, kam patří především práce rukou, manipulace s hračkou atd. Psychomotorický vývoj dítěte zahrnuje také dovednosti sociální, poznávací, mentální, vývoj v oblasti orální a další.MINI HEROES je dětská sportovní akademie, kde cvičí malí hrdinové od 4 měsíců do 6 let. Cvičení vychází z vlastní metodiky, připravené fyzioterapeuty, dětskými lékaři a pedagogy předškolního vzdělávání Montessori. Děti se pomocí cvičení a moderních pomůcek učí od základních pohybových návyků, jemné motoriky až po základy gymnastiky a hry s míči.Děti se od svých prvních měsíců učí socializovat, spolupracovat, hrát podle pravidel a rodiče dostávají návod jak s dětmi trénovat i doma. Kurzy jsou i v anglickém jazyce a děti dostávají i složitější úkoly ne vždy související se sportovním výkonem. V MINI HEROES je i otevřená herna, kdy můžete přijít své získané schopnosti společně trénovat. Pořádají i narozeninové oslavy a v létě příměstské tábory od 2,5 do 6 let.

Je toho prostě spousta, co vám může akademie MINI HEROES nabídnout. Jděte na www.miniheroes.cz, přihlaste se na zkušební lekci zdarma a dopřejete svému malému hrdinovi ten nejkvalitnější základ do života.

  14:29,  aktualizováno  26. března 2019 10:26