Toužíte po turistické dovolené, která bude nabitá dobrodružstvím a překrásnými výhledy, ale chcete se občas vyhnout populárním trasám?

Vydejte do některé z destinací, jež nabízejí nezapomenutelné pěší túry. Ať už chcete v přírodě strávit pouze několik hodin, nebo rovnou pár dní, Emirates pro vás vybrala několik nejúžasnějších a neobyčejných lokalit po celém světě.

Austrálie


Leťte do australského Melbourne a vydejte se na dechberoucí trek podél pobřeží Great Ocean Walk. Tato turistická trasa je otevřená od roku 2006, vyráží se z Apollo Bay směrem na západ a měří 104 kilometrů. Trek vede skrz kaučukové a eukalyptové lesy, křižuje písečné duny a míjí bílé pláže a útesy.

Uvidíte ztroskotané lodě, maják Cape Otway a budete mít výhled na impozantních Dvanáct apoštolů, skupinu osmi vápencových skal tyčících se z moře.

Na túru se můžete vydat sami nebo s průvodcem, přičemž kyvadlovou dopravou je možné nechat si převézt zavazadla.


Srí Lanka


Na Srí Lance je pověstná túra na známé poutní místo Adamovu Horu (Šrí Pada). Traduje se, že obrovskou stopu nohy na úpatí hory zanechal buď samotný Buddha, bůh Šiva nebo Adam, jehož jméno vrchol nese.

Hora vysoká 2 243 metrů se nachází uprostřed ostrova, jednoduše se sem dostanete vlakem z hlavního města Kolomba.

Výšlap na Adamovu horu začíná v noci, abyste se na vrchol dostali ještě před východem slunce a měli tak možnost si tento nezapomenutelný zážitek zdokumentovat na krásných fotografiích.  15:00,  aktualizováno  31. března 14:13