Jedna z nejdůležitích věcí při sportu i u každé ženy? Kvalitní podprsenka. Jak si ji vybrat, aby vám skvěle padla a sloužila?

Nejsem od přírody v ženských hrudních partiích nijak příliš obdařená. Nedávno jsem ale na běhání zapomněla běžeckou podprsenku a tak jsem to zkusila bez ní. Byla to hrůza! Měla jsem dojem, že se mi skákavým pohybem utrhne celý hrudník a běžet se prostě nedalo. Dala jsem si dlaně na prsa, udělala z nich dočasnou oporu a doběhla po dvoustech metrech zpátky a vzdala to. Bez podprsenky to prostě nešlo.

Než půjdete nakupovat


Uvědomte si, na jaký sport podprsenku chcete. Jinou oporu potřebuje hrudník při józe, jinou při fukčním tréninku a jinou při běhu. Podrsenky na jógu se vyznačují tenčími ramínky a spíše pohodlím, při běhu právě musíte mít hrudník velmi pevný, aby neskákal. Důležitá jsou tady i širší ramínka.

Správná velikost


Ne u všech sportovních podprsenek platí stejná velikost jako u těch klasických. Velikost košíčku spolu s obvodem najdete jen u některých značek, např. u Nike nebo Anita. Většina sportovních značek však nabízí podprsenky s velikostmi jako u oblečení - S, M, L, které se navlékají přes hlavu. Taková by vám měla dobře sedět a malinko byste měli v klidu cítit, jak vás obepíná. Nesmí to však být moc, avšak při sportu byste o ní neměla ani vědět. Při zkoušení v kabince zkuste rukama cvičit, různě skákat a simulovat sport, na který bude pak bude určená.

Kdy ji vyměnit


I sportovní podpsenka má učitou životnost zbvlášť, pokud ji po každém použítí perete. Používejte k tomu speciální prací prostředky určené přímo na sportovní oblečení - např. Perwoll Sport nebo prací prostředek Sport z Lidlu. Jakmile budete cítit, že opora hrudníku už není taková, jako potřebujete, kupte si podprsenku novou a tuto si nechejte třeba na procházky.

Mohlo by vás zajímat: 5 důvodů, proč začít s během

  21:00,  aktualizováno  26. března 2019 10:12