Svatba Harryho a Meghan je moderní pohádka, která spojuje tradici královské rodiny s leskem Hollywoodu. Jak zítra proběhne?

ŠATY Z POHÁDKY


Stále se spekuluje, jak budou vypadat svatební šaty a kdo je navrhne! Povídá se, že róbu v hodnotě až 40 tisíc liber (tedy více než milion korun) navrhuje londýnská návrhářská firma Ralph & Russo nebo šéf Burberry Christopher Bailey. Každopádně šaty musejí splnit přísné požadavky královské etikety, a to minimálně zakrytá ramena pro obřad v kapli.


JARNÍ DORT


Svatební dort  připravuje Claire Ptak, majitelka londýnského pekařství  Violet Cakes. Prince Harry a slečna Markle požádali Claire Ptak o vytvoření citronovo-bezového dortu, který podtrhne svěží jarní chutě. Bude pokrytý máslovým krémem a ozdobený čerstvými květy.

KOUZELNÝ KOČÁR


Po svatebním obřadu v Kapli svatého Jiří, který se koná ve 12 hodinu britského času, se pár vydá na projížďku městem Windsor, aby pozdravil své příznivce. Pro tuto příležitost si dle zpráv z Kensingtonského paláce zvolili kočár Ascot Landau, pokud bude slunečno. V případě deště by se svezli kočárem s prosklenou střechou Scottish State Coach taženým čtyřmi Windsorskými šedáky.

UDRŽITELNÁ KVĚTINOVÁ VÝZDOBA


Květinová výzdoba bude lokální, sezónní a udržitelná. Co to znamená? Floristka Philippa Craddock chce použít bukové, březové a habrové větvičky, bílé růže, pivoňky a náprstníky z královských zahrad a parků v okolí Windsoru.SVATEBNÍ DARY


Čím obdarovat pár, který už OPRAVDU všechno má? Pěkný set ručníků s korunkou nebo mixér? S tím si hosté nemusí lámat hlavu – snoubenci jim (i všem svým fanouškům) navrhují zvážit jednu ze sedmi charitativních organizací, které ocení jakýkoli příspěvek.

BYDLENÍ


Kde bude mladý novomanželský pár bydlet po svatbě? Možností je celá řada, Anglie je plná úchvatných míst, hradů a zámků. Stačí si vybrat.

ZA KOLIK TO VŠECHNO


Podle odhadů bude svatba stát 2 miliony britských liber, tedy skoro 58 milionů korun. V porovnání se svatbou prince Williama s Kate, která z rozpočtu odkrojila přes 722 milionů, je to docela skromná svatba.

KOLIK PŘIJDE HOSTŮ?


Do Kaple svatého Jiří se vejde 800 lidí a na hostinu má přijít jen 600 hostů. Vévoda a vévodkyně z Cambridge se brali před 1900 hosty a královna Alžběta II. řekla v roce 1947 své ano princi Phillipovi dokonce před zraky 2000 pozvaných.
 

  15:00,  aktualizováno  26. března 2019 11:00