Užívejte si léto, aniž byste nechtěně otěhotněla nebo hrála ruskou ruletu se svým intimním zdravím. Dodržujte přitom tahle pravidla:


1. Zabalte si i jinou antikoncepci.


I když zobete pilulky, mějte v kufru pro jistotu ještě kondomy, třeba pro případ, že by vás zastihly střevní potíže – při těch vaše tablety nebudou fungovat na 100 %. A co víc, hormony vás před pohlavně přenosnými nemocemi neochrání.2. Hlídejte kvalitu.


Vždycky zkontrolujte, jestli je na krabičce kondomů evropské označení CE. Tahle značka totiž znamená, že byl výrobek testován podle přísných evropských norem. Prezervativy si kupte ještě před odletem na dovolenou.3. Zkuste ženský kondom.


Jeho výhoda: Vyrábí se z polyuretanu, který je až o 40 % pevnější než latex. Zavádí se do pochvy a můžete ho v sobě mít už osm hodin před stykem. Seženete ho třeba na vassex.cz za 98 Kč.4. Myslete na zadní vrátka.


Podle mezinárodního průzkumu agentury Millward Brown zažila až 1/3 žen během použití klasického kondomu jeho selhání! Proto se vám vyplatí přibalit k plavkám a opalovacímu krému taky jedno balení pohotovostní antikoncepce (pilulky „po“).


  9:17,  aktualizováno  25. března 2019 19:23