Nuda nedělního odpoledne vnukla nápad třem kamarádkám. Vyrobily si hadrovou panenku voodoo a zaklely neoblíbenou učitelku. Ani ve snu je nenapadlo, jak strašlivé budou následky!

Neděle byla pro Hanku synonymem nudy a nic­nedělání. Samozřejmě že se měla jako každá řádná studentka maturitního ročníku učit, ale komu by se chtělo! A tak se ona a její dvě nejlepší kamarádky věnovaly tomu, co je právě nejvíc zajímalo. Nejnovějším drbům o spolužá­cích, módním trendům a také kritizování učitelského sboru. Nejvíc ležela děvčatům v žaludku mladá uči­telka matematiky, která přišla na jejich školu teprve nedávno.


Byla nejen velmi hezká, ale bohužel také přísná a náročná. Nebylo divu, že na ní mladé dámy nenechaly nit suchou. Když zkritizovaly snad úplně všech­no, rozhodly se přejít do útoku. Vyrobit po vzoru čarodějů panenku a tím učitelku zlikvidovat!


„Napadlo to mě, vím to bohužel úplně jistě. Ta učitelka totiž měla krásné blond vlasy. Když nám vracela opravené sešity, jeden její vlas jsem našla. Byl určitě její, protože já měla vlasy tmavé a úplně krátké. Hned mě napadlo, že bych vlas mohla použít na voodoo. Zbývalo jen přemluvit kamarádky…“ vzpomíná Hanka na osudnou chvíli, která jí dle jejího mínění změnila navždy život.Jen jsme se nudily


Hanka samozřejmě myslela všechno jen z legrace a těšila se, jak se nasměje, až bude do malé nevzhledné panenky zapichovat s kamarádkami špendlíky. Ve vzpomínkách se odpoledne, kdy se vše seběhlo, jeví jako obyčejný pošmourný den: „Odnesly jsme si s holkami všechny propriety do mého pokojíčku a za­čaly vycpávat panenku. Udělej jí větší prsa, vykřikovala Andrea a Pavlína zas prý, abychom jí nezapomněly vytvarovat nohy do X. Hrozně jsme se při tom nasmály. Nakonec jsem slavnostně přinesla ten vlas a omotala ho panence kolem hlavy jako korunu. Zbývalo jen zapíchnout špendlíky. Bodaly jsem do panenky a rozjařeně u toho křičely: „To máš, potvoro, za ty písemky! A to máš za ty blbý známky!“ Hanka podrobně líčí celý rituál a s váháním popisuje i jeho konec: „Panenka byla celá potrhaná, ale nám to nestačilo. Asi to bylo vlivem vína, které jsme tajně popíjely. Nevím, co to do mě vjelo, ale nakonec jsem panenku přepůlila..“


Byl už večer, kdy se rozjařené studentky rozešly do svých domovů. Netušily, jak hrozná zpráva je hned druhý den čeká. Hanka vstávala s pěknou kocovinou, a tak se do školy vydala s prázdným žaludkem. Před školou postával hlouček spolužáků a hned jí sděloval strašlivou zvěst. Mladá učitelka matematiky měla těžkou autonehodu, když se vracela v neděli odpoledne od svých rodičů. Prý je ve vážném stavu!


  16:00,  aktualizováno  31. března 2019 13:40