Většinu roku je její hladina klidná a čeří ji jen výletní parníky, šlapadla a labutě, o prvním červnovém víkendu ale bude na Vltavě pořádně rušno.

Sjedou se k ní nejlepší čeští veslaři, mezi kterými nebudou chybět ani olympijští vítězové Mirka Knapková a Ondřej Synek, aby změřili své síly. Od pátku 6. do neděle 8. června bude totiž nejdelší tuzemská řeka dějištěm jednoho z nejstarších veslařských závodů v Evropě. Legendární Primátorky, které letos vstoupí do druhé stovky své existence, již tradičně startují u Veslařského ostrova a slibují napínavou podívanou i zábavu pro celou rodinu. 


Zatímco hladina Vltavy se v centru Prahy změní v závodní dráhu, atmosféra na jejích březích si v ničem nezadá s tou, která panuje na nejslavnějším veslařském závodu, v němž se každoročně utkávají posádky britských univerzit z Cambridge a Oxfordu.I tuzemské vody nabízí atraktivní podívanou a to dokonce za účasti zlaté medailistky z Letních olympijských her v Londýně Mirky Knapkové a dvakrát stříbrného olympionika Ondřeje Synka. Ti budou obhajovat svá loňská prvenství. Jenže díky zrádné zatáčce pod vyšehradskou skálou, v níž se jim může jediný špatný manévr krutě vymstít, nemají výhru jistou ani zkušení olympionici.Přijďte je proto podpořit a pomoct jim vybojovat další cenné vítězství. O dramatické okamžiky, při nichž rozhodují centimetry a setiny vteřin, nebude během 101. ročníku dozajista nouze.

Primátorkám už dávno nepatří jen neděle, od pátku 6. června se závodů pojede hned několik - od stále populárnějších Univerzitních osem až po ženské a veteránské osmy, Jarní skulérský závod Rössslera-Ořovského nebo závody na skifu.Neděle 8. června pak bude ve znamení velkolepého finále závodu mužské osmiveslice o putovní Primátorský štít. A protože Primátorky lze bez nadsázky označit za veslařský svátek, nebude chybět ani doprovodný program. Nenechte si proto ujít jedinečnou sportovní událost, které s nadšením přihlíželo a přihlíží už několik generací. Do další stovky vstoupí Primátorky o prvním červnovém víkendu. 


Více informací: www.primatorky.cz nebo www.facebook.com/primatorky