Jak se říká, vždy se najde důvod k oslavě. Pojďme společně přivítat podzimní čas a nové výzvy se sklenkou lahodného vína za doprovodu příjemné muziky. Nenechte si ujít Vinný košt v Kolíně, který se uskuteční poslední sobotu měsíce září.

Již 28. září se promění Karlovo náměstí v Kolíně na místo, kde se uskuteční degustační festival vinařství z Čech a Moravy. Kromě lahodného moku se můžete těšit i na vybrané gastronomické pochoutky, které potěší vaše chuťové pohárky, a skvělý doprovodný program. A pozor, ani děti se nudit rozhodně nebudou.

Lahodné víno, skvělé pochutiny, báječný program, to je Vinný košt v Kolíně.

Celým dnem vás budou provázet písně od skupiny DALTONOVÉ, SENDWITCH a LAST STATION. Hudební „fajnšmjkři“ jistě ocení nezaměnitelné songy kapely YETTI ON (Schelinger revival). A pokud rádi vyhráváte, máte možnost se zapojit do mnoha soutěží o krásné ceny.

Na Karlově náměstí v Kolíně bude připravena také speciální zóna pro děti. Nejmenší návštěvníci Vinného koštu se mohou těšit na dílničky, skákací hrad a malování na obličej.

Vinný košt v Kolíně
  • Vstup na akci je zdarma.
  • Víno bude naléváno pouze do festivalových sklenic za 100 Kč, které zastupují vstupenku na festival.
  • Pokud si nějaké víno oblíbíte, není problém si láhev vámi vybraného moku koupit a odnést si ji domů.

Více informací naleznete ZDE

O projektu Vinný košt

Hlavní myšlenkou vinného koštu je pořádat vinařské akce, abyste vy, milovníci vína, měli skvělá vína na Váš dosah! Snahou je nabídnout vám gastronomii snoubící se s vínem a zanechat ve vás unikátní zážitek, který bude dotvářen atmosférou náměstí měst nebo jedinečností zámků/hradů a hudebním doprovodem.

Námi pořádané vinné košty jsou specifické tím, že nezveme desítky vinařů, spíše se zaměřujeme na menší počet s tím, že máte příležitost ochutnat každého z nich. Naší volbou jsou menší vinařství, jejichž produkce vín přináší osobitý charakter vinaře do každé láhve vína. Až ochutnáte, určitě se již k velkým vinařstvím nevrátíte. 

Víno si tak můžete vychutnávat během celého roku. Pojďme vytvořit z vinného koštu tradici, kdy budete s nadšením očekávat další ročníky!