Trávit víkendy doma na zahradě nebo na dětském hřišti je fajn, ale časem to začne být trochu nuda. Jestli máte rádi činnosti, které dávají větší smysl, pak nad programem pro vaše děti přemýšlejte. Vyplatí se to!

Co by se jim mohlo líbit?


Zoologická zahrada

Po naší zemi jich najdete víc, než byste čekali. My jsme si zamilovali tu ve Dvoře Králové – už proto, že je tu nádherné safari, milý hotel s bazénem a od minulého roku i Safari kemp. Ze svého bungalovu, stanu nebo karavanu můžete po celou dobu pobytu ve dne i v noci pozorovat divoká africká zvířata... Patří k nejznámějším a nejkrásnějším zoologickým zahradám u nás. Obdivovat budete i tropické pavilony, Ptačí svět a Vodní svět, kde můžete zvířata pozorovat v jejich přirozeném prostředí.


Kroužky na Vltavě

Už podle názvu je jasné, že je najdete poblíž řeky. Samozřejmě v Praze. Jde o takový malý ráj pro rodiče i děti, kde se vaše ratolesti vyřádí na lanových prolézačkách a vy si třeba chvíli v klidu posedíte u kávy. Nebo se můžete přihlásit do některého z nabízených kroužků.


Zlínský filmový festival

Na přelomu května a června se bude konat již po dvaapadesáté a jak už jsme měli tu čest na vlastní kůži vyzkoušet, má báječnou atmosféru. V rámci doprovodného programu patří mezi nejpozoruhodnější projekty známý Kinematovlak, tedy železniční vůz upravený do podoby projekčního sálu, brázdící po několik týdnů před a po filmovém festivalu území Česka. Velkých ohlasů se každoročně dočká také dražba filmových klapek, což je projekt generující finanční prostředky pro filmovou tvorbu studentů zlínské filmové školy.


  6:00,  aktualizováno  31. března 2019 13:36