V soutěži o parfém Viva la Vita od Avon jsme se vás ptaly, na jakou jarní aktivitu se těšíte nejvíc. Zde jsou 3 nejlepší odpovědi, které vyhrávají!

Tyto tři příspěvky vyhrávají nádherný voňavý dárek, který jejich autorkám (a autorovi!!!) zpříjemní čekání na jaro. Vůně Viva la Vita od Avon je radostná kompozice ovoce a květin – povznášející směs jablka a šťavnatého grapefruitu s krémovými tóny magnolie na smyslném dřevitém a vanilkovém základu. Nenašli jste své jméno mezi výherci? Nelitujte! Už pro vás běží naše další soutěž, hned se můžete pustit do psaní příběhů!


1. Miluji jaro, dá se říct, že rozkvétám společně s přírodou. Je tolik věcí co na jaře miluji, třeba ukládání zimních bund hluboko do skříně a vyndavání sukýnek a veselých triček. Ale co mám asi nejraději, je sbírání jarních bylinek, ze kterých připravuji různé dobrůtky, které mě naučila babička – podbělový med, pampeliškový sirup a marmeládu, nakládání pupenů, jejichž síla je až zázračná. Vařím si čaj s mladých kopřiv, přidávám je do všech možných dobrot, stejně jako kvítky sedmikrásek, ze kterých připravuji zázračný sirup proti kašli a limonádu, kterou moje děti zbožňují. Už se toho všeho nemůžu dočkat. Až se na komín na kotelně vrátí čápi, začne zase to nejkrásnější období a ze mně zase bude bába kořenářka.

Petra Šmídková


Toto roční období mám nejraději ze všech. Na jaře jsem se narodila, na jaře jsem se vdávala, na jaře se narodily mé děti, na jaře jsem si konečně po mnoha letech udělala vytoužený řidičák... Jaro je moje druhé já. Už jsem úplně hladová a natěšená, až konečně počasí dovolí a já budu moci jít pracovat na svou zahradu. Těším se, až se zavrtám do hlíny, budu kopat, rýt, sázet, okopávat, hrabat, zasévat, hnojit, hrabat se v zemině. Je to pro mě nádherný relax, užívám si to. Je to moje nejoblíbenější jarní aktivita, při které si krásně pročistím hlavu, protáhnu po zimě ztuhlé tělo, opálím se na jarním slunci a hlavně se nabiju novou energií a chutí do života.

Zdena Černá


Asi budu černá vrána mezi skvostně bílými holubicemi, které se nemohou dočkat jara, ale já jaro rád prostě nemám. Všechno kvete a já mám oči jako angorák a nos jak opilec první kategorie. Slunce začíná protivně pálit, všude žvou ptáci, všude je plno bláta. Zase bude fronta v pneuservise na přezutí gum. Vzduch se tetelí alergeny, pyly a prachem. Zase budu muset natřít plot, sekat trávu, prořezat stromy, zaplatit doplatek za plyn a elektřinu. Budu muset jako každoročně zorat sousedovi pole, protože mám bohužel traktor a on ne. Také mě čeká oprava střechy, protože nám pokaždé sníh zničí několik střešních tašek. Také budu muset hlídat naši kočku, aby opět nepřišla do jiného stavu, jako každé jaro. Nejsem jaromil. Ale miluju svou ženu, která se naopak na jaro těší a miluje ho. A protože já miluju ji, budu se muset naučit milovat i to jaro, abych si to s ní mohl náležitě užít. Když je spokojená ona, jsem spokojen i já.

Jan Špalek


  8:34,  aktualizováno  25. března 2019 18:26