Život je stále rychlejší. Nové technologie, nové přístupy... Co budete muset i vy změnit, abyste držela krok s dobou?

Za posledních dvacet let se životní styl zásadně změnil. Vzrostlo naše fyzické pohodlí, ale zároveň se zvýšil náš psychický stres. Zodpovědnost a nároky v zaměstnání jsou čím dál vyšší, ale platy se už od konce devadesátých let zdaleka tak nezvyšují. Máme sice vysavače, které luxují samy, ale zároveň mnohem více trpíme duševní nepohodou. Úzkosti, deprese i beznaděj nabírají rozměry epidemie. Nová doba nabízí čím dál zajímavější vyžití a čím dál méně času, kdy si ho užít.


Přestože výrazně roste používání komunikačních technologií, naše komunikace s živými lidmi z masa a kostí je čím dál povrchnější. Pokud chcete novou dobu přežít ve zdraví na těle i na duchu, budete si muset osvojit některé nové návyky. Jednou z velkých výzev dneška je dokázat plynout se stále měnícím se prostředím a reagovat na ně, ale zároveň si udržet svou vlastní tvář, zůstat věrná svému vlastnímu smyslu, svým hodnotám.


Bleskové rozhodování: Rychlý svět od nás požaduje rychlé odpovědi. Musíme se naučit rozlišit mnohem rychleji mezi ne a ano, a musíme tak učinit mnohem častěji. Tato přehršel výběru a s tím také tíživý pocit neustálé zodpovědnosti za každou naši volbu způsobují, že žijeme neustále v přetlaku. Možná se budeme muset naučit zjednodušit svůj život a zúžit výběr v těch věcech, které se dennodenně dožadují našeho rozhodnutí. Pokud se cítíte zahlcená volbami, zkuste si na týden určit jeden styl šatníku, který celých sedm dní budete nosit (např. černé kalhoty a halenka). Vyberte dvě až tři snídaňová jídla a střídejte je celý týden. Objednávejte si kávu vždy na stejný způsob. Udělejte po dobu jednoho týdne ze svých rozhodnutí svá pravidla a uvidíte, o kolik se vám uleví, ale život nebude o nic chudší.