Určitě už máte nakoupené dárky pro maminky a tatínky, partnery a partnerky, babičky a dědy a hlavně pro děti. Kouzlo Vánoc sice není v nakoupených věcech, ale projevená radost nad rozbaleným balíčkem hřeje u srdce toho, kdo dárek pečlivě vybíral. Naši čtyřnozí členové domácnosti sice neumí radost projevit orálně – i když štěkání nebo mňaukání by se mluvený projev dalo považovat, ale nebudeme přece svým domácím mazlíčkům přisuzovat lidské vlastnosti.

Pro majitele pejska nebo kočky je zcela nepřípustné podarovat jen lidské bytosti a ignorovat kočky, pejsky nebo snad králíka či morče. Dosadit si za domácího mazlíka můžete v podstatě jakékoliv zvířátko. Ale nejčastěji se setkáváme právě se psy nebo s kočkami. Vždyť ti nám projevují svou náklonnost mnohdy lépe než někteří lidé.

Když si pořídíte psa nebo kočku, zaručeně mu nejnutnější, ale možná i to méně nutné vybavení koupíte. Nutnost je miska, krmivo a pelíšek. Ale věděli jste, že existuje třeba stan pro kočky nebo vyhřívaná podložka pro psy? Dnes můžete svým miláčkům dopřát pohodlí a pocit bezpečí… Existují i různá odpočívadla, houpací lehátka a závěsné pelíšky pro kočky, které jak je známo, raději než na zemi odpočívají někde výše. Pro psy se nabízí deky, matrace, polštáře, koberce a jak už jsme říkali termo nebo vyhřívané pelíšky.

Pokud jste pelech pro zvířecího člena domácnosti pořizovali nedávno, můžete mu koupit hračku. Výběr už není omezen jen na míčky všeho druhu, ale určitě víte, že se váš pes nebo kočka dobře pobaví a vy s nimi. Dnes se vyrábí různé pískací míčky, míčky na pamlsky nebo házecí míčky, které odolají ostrým zubům vašeho trhače. Kromě hraček jako je plyšová myš nebo textilní hračka v podobě zajíce, se kterými se kočka nebo pes vyřádí, existuje i okruh hraček, kterými můžete bystřit inteligenci u svých miláčků. Jedná se o interaktivní hračky - pokud je čtyřnohý přítel dostatečně inteligentní, objeví v hračce pamlsek.

Externí obrázek

Ale jak jsme říkali v úvodu článku, vybavení pro mazlíky není jen pelíšek, krmivo a miska. Pro psy (a vlastně i pro kočky) to jsou obojky a vodítka v mnoha provedeních, oblečky pro pejska na zimní procházky, škrabadla a prolézačky pro kočky, anebo kosmetika a výživové doplňky. Věděli jste, že zásadní pro vyváženou výživu je lososový olej k obohacení krmné dávky o esenciální mastné kyseliny? Že můžete svému psovi nebo kočce dopřát aromaterapeutické ochranné účinky olejíčků, abyste je uchránili od mikroorganismů žijících v jejich kožíšku?

  18:13