Už tuto sobotu, tedy 8. října 2016, se v hlavním městě České republiky odehraje Grand Prix „Legends in Prague“, která je součástí turnajů světové organizace profesionálního kickboxu W5. 

Ta si ve spolupráci s českými organizátory připravila pro české fanoušky opravdové lahůdky v podobě zápasů, ve kterých proti sobě nastoupí ty největší české hvězdy kickboxu proti evropské a světové špičce. 


V O2 areně, druhé největší hokejové hale v Evropě, se představí jak legendy, které stály u zrodu obrovské popularity kickboxu ve světě, tak nadějní mladí zápasníci z několika různých zemí i velká světová jména současného profesionálního kickboxu. Největším lákadlem na startovní listině budou bezesporu titulové zápasy v těžké a supertěžké váze, ve kterých se za Českou republiku představí legendární Ondřej Hutník a neméně populární Tomáš Hron.Hutník vs. Morosanu


Jednou z hvězd světového formátu, která původně měla 8. října v O2 areně zazářit, byl Brazilec Anderson Silva. Původní soupeř české legendy Ondřeje Hutníka ale svou ústní dohodu s organizací W5 nakonec podpisem nestvrdil, a tak se hledala náhrada. Sám Hutník prohlásil, že by si pro turnaj v O2 areně přál i těžšího soupeře, než byl Silva. A jeho slova nezůstala bez odezvy, protože „novým“ soupeřem pro českého bojovníka není nikdo menší, než Catalin Morosanu! Rumunská hvězda bojových sportů, která původně začínala jako profesionální ragbista. V roce 2005 ale přesedlal Morosanu na kariéru kickboxera, ve které posbíral řadu úspěchů a nesmazatelně se zapsal do historie Superkombatu. V sobotu 8. října se pak postaví v hlavním zápase večera Ondřeji Hutníkovi a je jasné, že se bude jednat o výjimečný souboj. Půjde o váhovou kategorii do 105 kilogramů.       
Stoica vs. Hron, hvězdný souboj o titul v těžké váze


Soupeřem Tomáše Hrona o titul Mezinárodního šampiona W5 v těžké váze nebude nikdo menší než Andrei Stoica. Rumunská hvězda světového formátu, která se ve své vlasti těší opravdu neuvěřitelné popularitě (zvolen Sportovcem roku 2014), se zrodila v zápasech Superkombatu. Stoica se stal historicky prvním šampionem v Superkombatu v polotěžké váze, je také trojnásobným národním šampionem a evropským šampionem ve wushu. Téměř tři čtvrtiny všech jeho zápasů končí před časovým limitem.


Pro českého kickboxera Tomáše Hrona bude tedy Andrei Stoica obrovskou výzvou. Určitě ale před tímto očekávaným duelem nehraje český reprezentant druhé housle. Hron má na svém kontě 91 profesionálních zápasů, přičemž v 74 případech odešel z ringu jako vítěz! Čech by navíc mohl těžit ze svých robustních rozměrů. Zápasit se sice bude ve váhové kategorii do 95 kilogramů, podle slov samotného Tomáše Hrona byl ale český zápasník zvyklý vážit i 130 kilogramů. S výškou 192 centimetrů navíc svého hvězdného soupeře z Rumunska o 4 centimetry převyšuje.Další legendy v Praze


V těžké váze se měl v O2 areně představit také legendární český boxer Luboš Šuda. Ten ale musel nakonec vinou zranění svou účast na turnaji zrušit. Jeho soupeřem měl být populární Bosňan a K-1 zápasník Dzhevad Poturak. O tohoto zápasníka ale české publikum nepřijde, protože místo Luboše Šudy se s ním v sobotu utká teprve třiadvacetiletý Maročan Ibrahim El Bouni. Proti Poturakovi, kterému je už úctyhodných 38 let, je sice opravdu výrazně mladší a kariéru má teprve před sebou, nezkušeností v profesionálním ringu ale určitě netrpí. Na kontě má Maročan 44 profesionálních zápasů, pouze čtyřikrát odešel poražený.   


Součástí galavečera bude také pyramida čtyř zápasníků ve váhové kategorii do 75 kilogramů. Už při prvním pohledu na složení pyramidy je jasné, že takto obsazená čtyřková pyramida nebyla ještě v České republice nikdy k vidění. Brazilec Cosmo Alexandre je bývalý světový šampion ve váze do 71 kilogramů. České barvy bude hájit jeden z největších domácích talentů Matouš Kohout, další hvězdou pyramidy bude Holanďan a držitel celé řady světových pásů Darryl Sichtman. Posledním jménem na startovní listině pak bude černý kůň celé pyramidy Berat Aliu z Německa. A právě tohoto borce přisoudil los pro semifinálový zápas českému reprezentantovi Matoušovi Kohoutovi.  


Galavečer bude zahrnovat celou řadu dalších atraktivních zápasů, které budou postupně blíže představovány. Velkým lákadlem pro české fanoušky bude určitě souboj dvou českých hvězd Jiřího Žáka a Petra Ondruše v polotěžké váze. Publikum se ale může těšit i na další zahraniční hvězdy, chybět nebude ani zápas žen, ve kterém se představí česká zápasnice Michaela Kerlehová.Velkolepou show na tomto svátku bojových sportů v České republice doplní svou účastí a vystoupením také známý rapper Patrik „Rytmus“ Vrbovský.  


Galavečer v O2 areně bude zahájen už v 17 hodin, kdy začnou předzápasy, hlavní program pak bude zahájen v 18 hodin. Hala bude otevřena v 16.30. Předprodej lístků běží v síti TicketPortal.


V pátek 7. října proběhne navíc od 15 hodin oficiální vážení všech zápasníků, které bude přístupno médiím i veřejnosti. Vážení se bude konat v Galerii Harfa. 


  3:20,  aktualizováno  25. března 2019 19:30