Chcete být šťastní? Kdo by nechtěl, že? A věděli jste, že štěstí nemusí být náhoda, že se ho dá cíleně dosáhnout?

Přesně o tom je LYKKE – nový pojem původem z Dánska, který se rázem stal populární po celém světě. Jste zvědavé, jaký je recept na štěstí a dobro? Čtěte dál a možná budete překvapené.

Vezmeme to ale pěkně po pořádku. Všechno tohle totiž začalo trochu dřív jiným dánským slovíčkem – hygge. Možná už jsme o něm slyšely, protože po vydání knihy Hygge od Meika Wikinga se spustila doslova hysterie a všichni nakupovali svíčky a pekli skořicové buchty, aby dosáhli útulné harmonie svého domova.  A k hygge patří další dánské slovíčko pro štěstí – LYKKE!A kdo by o něm měl vědět víc, než ředitel Institutu výzkumu štěstí v Kodani, Meik Wiking, a zároveň příslušník oficiálně nejšťastnějšího národa na světě? Právě on sepsal knihu Lykke – Tajemství nejšťastnějších lidí na světě. Meik přináší ve své knize přehled toho, co možná ve výsledku všem přijde jako samozřejmá věc. Ale ruku na srdce, opravdu se tím řídíme? Není dobré, když nám to někdy někdo připomene, protože sami na to v dnešní uspěchané době občas zapomínáme?

A co že to tedy je, v čem tkví tajemství lykke?


Ve zdánlivě obyčejných věcech, které jsou společné všem kulturám na světě – pospolitost, zdraví, peníze, důvěra, laskavost a svoboda. Právě tyhle faktory vysvětlují různou úroveň štěstí na světě. Jak s nimi pracovat? Poznávejte svoje sousedy, dejte se s nimi občas do řeči, vymyslete společný projekt třeba na zvelebení vašeho společného dvorku, investujte svoje peníze ne do materiálních věcí, ale do zážitků, které vás obohatí a pomohou vám růst, choďte víc pěšky, zajděte čas od času do přírody, odpojte se od internetu a relaxujte. Možností, i těch zdarma, je opravdu hodně, stačí se zamyslet a chtít. A pro inspiraci si můžete přečíst knihu Meika Wikinga.


Praktikujte lykke a buďte šťastnější!

  10:35,  aktualizováno  26. března 2019 10:46