Každý jezdí na lyže a běžky, vy si můžete užít báječný relax v nejlepších termálech v Rakousku.


Týdny termální vody


Od poloviny ledna 2016 do poloviny března 2016 se konají týdny termální vody Echt.Gsund-ThermalWasserWochen. Ve všech šesti termálních střediscích, stojí v popředí léčivá termální voda. Tyto týdny zahajuje dlouhá noc termálních pramenů, během které jste zváni ke koupání a odpočinku v prodloužených otvíracích hodinách. Rozmanitý program s každotýdenními prohlídkami otevírá návštěvníkům zajímavé pohledy za kulisy termálních lázní. Závěr akčních týdnů proběhne v den vody 22. března. Na programu jsou různé akce, jako například přednášky, ochutnávky a speciální aktivní jednotky zdarma, vše ve spojení s termální vodou a zdravím. www.thermenland.at
Ekologická stopa v Parktherme Bad Radkersburg – vždy o číslo menší


V nejjižnějším cípu Štýrska v roce 1978 při ropných vrtech objevili obzvlášť vydatný pramen horské vody – termální pramen Bad Radkersburg. Rozčarování z toho, že se místo ropy našla „jen“ horká voda, rychle zmizela, jakmile lidé pochopili, jaká je to vzácnost. Z hlubin země totiž pod obrovským tlakem vystřikoval mocný vodotrysk. 80°C teplá pramenitá voda od té doby vyvěrá na povrchu země a to vlastním přičiněním.


Celá století byla tato voda uzavřena 2 kilometry pod zemí a obohacovala se tam důležitými minerálními látkami. Dnes patří termální voda z Bad Radkersburg se svým jedinečným složením k léčivým pramenům v Rakousku, které obsahují velké množství minerálních látek. Je to nejcennější bohatství v Bad Radkersburg, se kterým se hospodaří udržitelně a tak je přebírána odpovědnost za přírodu i člověka. Horká voda se totiž pro termální bazény v Parktherme ochlazuje na příjemných 34-36°C. Přebytečné teplo se do velké míry využívá ekologickým způsobem tak, že se teplo přeměňuje na energii. Přitom se nevyhřívá pouze 50 metrů dlouhý sportovní bazén v Parktherme na příjemných 25 stupňů, ale také veškerý vzduch pro topení a spotřeba teplé vody prostřednictvím geotermie.

www.parktherme.at


  8:50,  aktualizováno  25. března 2019 19:06