Je váš manžel bordelář, nebo naopak puntíčkář, kterého vytočí každé smítko prachu na poličce? Máte rozdílné představy o tom, jak by měl vypadat dobře uklizený byt? Nejste sami!

"Bez ohledu na to, kdo je v páru pořádnější či naopak, je úklid a nepořádek tématem hádek číslo jedna ve třetině českých domácností," popisuje Robert Vojáček, zakladatel společnosti LidskáSíla.cz, která se specializuje na úklid domácností.Jaká je hitparáda neneoblíbenějších činností v domácnosti?


1. Žehlení


2. Mytí oken


3. Luxování a vytírání podlahy


4. Mytí nádobí


5. Mytí sprchového koutu
Dobře, zrovna mytí nádobí se většina domácností vyhýbá pořízením myčky. Ale co ten zbytek? Někdo to udělat musí. Dnes už ale neplatí klišé, že by se o domácnost měla starat jen žena. Některé předem stanovené práce dělají i muži, jako například mytí záchodu, žehlení košil, úklid kolem kočičího záchodu a podobně. Z průzkumu vyplývá, že kostnatělý názor, že úklid je věcí ženy, zastávají hlavně lidé po čtyřicítce. Mladí lidé si taky mnohem častěji najmou paní na úklid. Vědí, že jde o mimořádně výhodnou investici. Ubydou hádky, otrávené obličeje, stres. A přibyde čas na důležitější věci, než je pobíhání po bytě s prachovkou.


  13:45,  aktualizováno  25. března 2019 19:34