Mezinárodní festival nového cirkusu Cirk-UFF ovládne na přelomu května a června Trutnov. Už poosmé! Přijeďte se podívat, program bude nabitý.

Mezinárodní festival nového cirkusu Cirk-UFF, který každoročně přiláká tisíce návštěvníků, se do podhůří Krkonoš vrací už poosmé.Umění českých i zahraničních souborů letos rozzáří Trutnov od 31. května do 3. června. Strhující cirkusové show se návštěvníkům představí jak v divadle Uffo, tak tradičně i v šapitó a přímo v ulicích města. Diváci se mohou těšit na pohybové prvky nového cirkusu, akrobacii, pantomimu nebo žonglování, které předvedou nejlepší soubory nového cirkusu. Chybět nebude ani cirkusová škola pro děti i dospělé, kde si mohou vyzkoušet řadu cirkusových disciplín.Lákadlem festivalu budou dva mezinárodní projekty - 360 Allstars a australské uskupení Time in Space. „360 Allstars je celosvětově velmi úspěšný projek. Jedná se o spolupráci mistrů různých oborů, jako jsou cyr wheel, bmx, basketbal, break dance, bicí a rap. Není úplně jednoduché zařadit toto show do konkrétní škatulky, ale sami protagonisté jej označují jako street cirkus, byť představení odehrajeme v Uffu,“ říká ředitel festivalu Libor Kasík.

Úplnou a zcela horkou novinkou pak bude velmi mladý soubor Time in Space s představením The Displaced. „Soubor je velmi mladý, stáří členů se pohybuje mezi 16 a 24 lety. Jejich schopnosti jsou ale pozoruhodné a jak soubor, tak i samotné představení mají vskutku velký potenciál,“ naznačil Kasík, co je možno očekávat od australských mladíků.

Kompletní program je k nalezení ZDE. Vstupenky jsou již v předprodeji.

  10:00,  aktualizováno  26. března 2019 10:37