Abyste si vytvořili první dojem, stačí pouhých 7 vteřin. Což je velmi krátká doba a změnit jej trvá i několik let.

Jméno

Prvním důležitým krokem je zapamatovat si jméno člověka, který je vám představen. Pokud si nemůžete vzpomenout při dalším setkání na jeho jméno, dáváte najevo, že vás nezaujal, a to není ideální start.


Úsměv, podání ruky a přímý pohled

Řeč těla je klíčová. Nenásilný pohled do očí, sebejistý postoj, držení těla, mimika, gestikulace, stisk ruky… to vše je důležité při vytváření prvního dojmu.


Čas

Přijít pozdě na první schůzku je neodpustitelné. Tím, že budete mít zpoždění, vytvoříte špatný dojem. Chodit včas znamená, že si ceníte druhých a umíte dobře organizovat. Pokud vás na cestě potkala nečekaná událost, a proto nestíháte, omluvte se!


Oblečení a čistota

Šaty dělají člověka. Toto úsloví platí i zde. Své oblečení přizpůsobte podle typu schůzky. Je sice povrchní hodnotit druhé podle oděvu, ale u prvního dojmu to hraje roli. Když naproti vám stojí někdo se zmačkanou a flekatou košilí, co si pomyslíte?


Detaily

Mluvit s někým a mít na očích tmavé sluneční brýle je absolutní faux pas. Ruce v kapsách rovněž nejsou žádoucí. Žvýkačka je také projev nezdvořilosti (vyhoďte ji těsně před schůzkou)


Líčení

Ženy to mají trochu složitější. Musí se zaměřit i na svůj make-up. Zde ale platí jednoduché pravidlo, nic se nemá přehánět. Na prvním setkání s mužem či na pohovoru nechcete vypadat jako zmalovaný obrázek.


  6:00,  aktualizováno  25. března 2019 20:27