Co mají společného elektrokolo, aku skútr, aku sekačka a robotická sekačka, která pravidelně a tiše poseká trávu jednoduše za vás? Inteligentní, pohodlný a tichý pohon bez kouře!

Když elektrokolo, tak stylové


Elektrokola asi všichni dobře známe, ale máme pro vás takovou malou designovou novinku. Česká firma HECHT vyrábí stylová elektrokola, a v této sezóně nově přichází také s dámskými speciály. Velkou zajímavostí je to, že některá z elektrokol HECHT mají své srdce (tedy akumulátor), elegantně skryt v rámu kola. Stejně tak je ukrytý i elektromotor, a to v náboji zadního kola. Napohled tedy ani nepoznáte, že jde o e-kolo, a tento design je i velmi praktický – akumulátor vám při jízdě zkrátka nikde nepřekáží.Česká firma HECHT nabízí jak praktická elektrokola pro každodenní použití na nákupy či do práce, tak ta outdoorová sportovní horská. A kromě toho dokonce také pravověrnou „skládačku“ – městský speciál: tu složíte několika jednoduchými pohyby a vejde se vám do auta, karavanu, výtahu, bytu či kanceláře.

Elektrokola HECHT jsou osazena značkovými komponenty a akumulátory a mají dojezd podle typu okolo 60 až 70 km. To může odpovídat přibližně výletu z Prahy na Karlštejn a zpět bez dobití, a to i když přičteme tamní členitější terén.

S elektrokolem se pohodlně dostanete do školy i do práce. Ne nadarmo dnes jsou městská e-kola trendem jak u studentů, tak manažerů. Minulostí se vám stanou kolony aut, nemusíte už řešit cestování MHD, parkovací zóny s různými barvami, parkovací automaty a boje o parkovací stání. Oproti klasickému bicyklu máte při příjezdu do práce či školy (tu zásadní) výhodu, že se při cestě nezapotíte.

Lákají vás pořádná horská sportovní outdoorová kola? U české firmy HECHT je seženete ve značkové výbavě a za rozumnou cenu. Není „elektrokolo“ a „sportovní“ tak trochu protimluv? Právě, že ne. E-kolo totiž nabízí více úrovní asistence, můžete si tedy nastavit, nakolik vám bude s jízdou pomáhat. Asistenci je možné i zcela vypnout – e-kolo pak funguje i bez podpory elektromotoru. Zasportujete si tak podle gusta a zároveň se chytře vyhnete nadlimitní zátěži svalů a kloubů. Naše krásná republika je celá protkána cyklostezkami; stačí nabít akumulátor, sbalit svačinu a vyjet...

Elektrokolo využijí nejen aktivní cyklisté a cykloturisté, ale samozřejmě také lidé se zdravotními problémy, hendikepem nebo ti, kdo se právě dostávají do kondice, či senioři, kteří si díky e-kolu zajedou pohodlně na nákup, poštu či na návštěvu do sousední vesnice. Pro jízdu na elektrokole nepotřebujete řidičský průkaz.

Nebo se raději svezete na aku skútru?


  14:21,  aktualizováno  26. března 2019 10:20