Pyly trav nebo břízy patří mezi jedny z nejčastějších alergenů a jejich sezona je právě v plném proudu. Víte o tom své?

Pokud vás senná rýma, svědící oči, kýchání, ucpaný nos, ekzém, dušnost nebo astma neustále upozorňují na fakt, že právě vy si nemůžete vychutnat jaro tak, jak byste chtěla, zpozorněte. Tento týden probíhá Světový týden alergie, takže jej můžete oslavit třeba tím, že si pořídíte tyto chytré pomocníky, kteří vám zajistí čistý a zdravý vzduch alespoň doma.

Čistička vzduchu
Čistička vzduchu Philips AC3259/10 se může pochlubit speciálním režimem proti alergenům (její účinnost potvrdil i ECARF, světová instituce zabývající se výzkumem alergií), takže si na ni pyly, ale ani roztoči nebo plísně nepřijdou. Navíc sama hlídá, jestli se vám do bytu či domu právě nějaký alergen či jiná škodlivina nedostaly, například špatně těsnícími dveřmi nebo okny. Pokud je vzduch čistý, svítí na vás displej uklidňující modrou barvou. Jestliže se koncentrace škodlivých částic ve vaší domácnosti zvýší, zbarví se do fialova, a pokud alergeny a další škodlivé látky udeří v plné síle, rozsvítí se červeně. Čistička aktuální hladinu škodlivin ve vzduchu sama pozná a automaticky uzpůsobí momentální situaci svůj výkon a během pouhých osmi minut místnost zase vyčistí*. A to i v noci, kdy poklidně spíte a opravdu není ve vašich silách nezvané alergeny hlídat. Stačí čističku přepnout do extra tichého nočního režimu, abyste si spánek mohla maximálně vychutnat. Čističku Philips AC3259/10 navíc můžete i propojit s aplikací Air Matters a ovládat ji na dálku.

Externí obrázek

Čistička a zvlhčovač vzduchu v jednom
Pokud máte ráda multifunkční přístroje, pořidťe si čističku a zvlhčovač vzduchu 2v1 Philips AC4080/10. Hodí se do místnosti do 20 m2 a dokáže vás bezpečně zbavit pylů a dalších alergenů, škodlivých mikročástic, bakterií nebo zápachu. Stejně jako předchozí model vás o kvalitě vzduchu informuje pomocí barev na displeji. Krom toho ale také zdravě zvlhčuje vzduch, takže pokud vás svědí oči, máte sucho v krku, ucpaný nos nebo kašel, dokáže vám ulevit. Speciální technologie NanoCloud využívá přirozený proces odpařování a šíří do místnosti o 99 % méně bakterií než běžné ultrazvukové zvlhčovače. Zároveň zabraňuje vzniku vlhkých skvrn a bílého prachu. Model AC4080/10 dokáže rovněž sám ohlídat jak kvalitu, tak vlhkost vzduchu, a udržovat jej co nejzdravější i bez vaší součinnosti.

Externí obrázek

Bezdrátový tyčový vysavač
Protože se pyl a další alergeny nacházejí také na podlaze, do vaší výbavy by měl patřit i vysavač, který má antialergenní filtr, umožňuje souběžně vysávat i vytírat a práce s ním je jednoduchá a rychlá – obzvlášť v pylové sezoně jej totiž budete potřebovat denně. Přesně takový je nový bezdrátový vysavač Philips SpeedPro Max Aqua 3v1, který si díky svému sacímu výkonu poradí s jakýmkoliv povrchem včetně vysokého koberce. Jeho 360° hubice s LED osvětlením, díky kterému vám už neunikne ani smítko, navíc sbírá nečistoty ze všech stran i při pohybu zpět. Během stírání zase oceníte inovativní systém AquaBoost, který vám umožní zesílit proud vody a vyčistit i odolnější skvrny, a s pomocí zabudovaného odnímatelného ručního vysavače lehce uklidíte třeba i interiér auta. Součástí příslušenství je také dlouhá trubice s kartáčem, která vysaje špatně dostupná místa u stropu nebo nahoře na skříni, nebo mini turbo kartáč na odstranění srsti domácích mazlíčků ze sedaček. A až doklidíte, zásobník na prach velmi jednoduše vyprázdníte, aniž byste se musela dotýkat nečistot. Na jedno nabití vydrží vysávat až 75 minut. Více zjistíte na www.philips.cz.

Externí obrázek

* Vypočítáno vydělením CADR 393m3/h velikostí místnosti 48m3 (za předpokladu podlahové plochy místností 20m2 a výšky 2,4m).