Chcete si užít cestování a nestresovat se tím, že jste si zapomněli průvodce nebo že nemáte vytištěné jízdní řády?

Žádný problém! Přinášíme vám přehled cestovatelských aplikací, které opravdu využijete! Stačí vám jen chytrý telefon s plnou baterkou. A že je jich opravdu, opravdu hodně! Proto je dělíme do 7 přehledných kategorií.

1. Ubytování


Ubytování je naprosto zásadní věcí, kterou řeší každý, kdo vyráží na cesty (pokud tedy nemá to štěstí a nebydlí u známých). Tady musíme zmínit klasickou aplikaci Booking.com.

Ještě širší nabídku ubytovacích kapacit pak nabízí agregátor HotelsCombined, protože sdružuje vyhledávání od více poskytovatelů, třeba právě i od Booking.com. Pokud jdete spíš alternativní cestou, rozhodně musíte mít v telefonu appku Airbnb, přes kterou si můžete rezervovat ubytování u místních, ať už chcete celý byt či dům, nebo vám stačí jen pokoj.

Jestliže toužíte po něčem levnějším, stáhněte si aplikaci Hostelworld.com, jež vám vyhledá výhodné ubytování v hostelu.

Úplně nejlevnější formu ubytování najdete díky appce CouchSurfing, jež zprostředkovává nejen sdílený nocleh na cestách, ale třeba i netradiční prohlídky města nebo zajímavé akce.

Hledáte ubytování vždy až na místě? Pak určitě oceníte aplikaci Hotel Tonight, která mimo jiné nabízí třeba i last minute slevy.

  8:00,  aktualizováno  26. března 2019 9:19