Některým umělcům se podlamují kolena, jiní si naopak užívají pohledů tisíců párů očí ze zaplněných tribun. Mít však na koncertě zhruba stotisícový dav, to je šílený zážitek, kterého se většina zpěváků a zpěvaček během života nedočká.

Pro zajímavost, o post největšího hudebního koncertu ve světové historii se přetahují vystoupení Roda Stewarta v Moskvě a show Jean-Michele Jarreho v brazilské Copacabaně. Na oba dva totiž podle historiků dorazilo zhruba 3,5 milionu lidí! Šílené, že? To je jako třetina České republiky!


I u nás jsme však zažili několik koncertů, na které mnozí z nás vzpomínají už dvě desítky let. Připravili jsme pro vás přehled čtyř největších!4) U2 (Rok 1997, 80 tisíc lidí)


V rámci Popmart tour přijeli Bono Vox a spol. 14. srpna 1997 na strahovský stadion v Praze a předvedli skvělou show pro více než 80.000 nadšených fanoušků.
3) Pink Floyd (Rok 1994, 115 tisíc lidí) 


Prvním koncertem na našem území, který se přehoupl přes magickou hranici 100.000 návštěvníků, byla dlouhoočekávaná show skupiny Pink Floyd na Strahově. Lístky se začaly prodávat 1. 1. 1994 a jak se říká: Jak na Nový rok, tak po celý rok. Zájem pořadatele příjemně překvapil, a tak se 7. září téhož roku sešlo na Strahově více než 115 tisíc fanoušků kapely. Ti si mohli užít celkem 22 písní.