Milujeme první hřejivé paprsky, kafe vypité na terase, pohled na rozkvétající narcisky... Ale chceme víc. Toužíme si něco krásného dopřát, věnovat se samy sobě, vyrazit na výlet nebo zažít nějaké dobrodružství. Zkuste to spolu s námi!

1. Už kvetou...


http://gty.im/943092072

Jarní deště spolu se sluníčkem působí jako zázračný elixír. Všude raší zelené ­lístky, trávy a hlavně první křehké květy. A tak se zdá, že přišla ta pravá chvíle naučit se z těchto okouzlujících květů vázat bohémské kytice, aby vás květiny obklopovaly nejen venku, ale i doma. Ve skupině jiných květomilů a pod vedením těch nejkreativnějších ­floristů si poskládáte svou křehkou dekoraci. Přihlásit se na kurz můžete na www.atelier26.cz.

2. Projděte se po louce


Při brouzdání přírodou se dívejte pod nohy. Hledejte drobné barevné kvítky, kterými ozdobíte dezerty i jiná sladká jídla. Jsou to třeba violka vonná, sedmikráska, prvosenka. A natrhejte si i svazek rozličného lupení, kterým obohatíte své saláty. Listy pampelišky, šťovíku a čekanky obecné jsou nejen chutné a jedlé, ale zároveň ozdravné. A pokud se bojíte, že sami nic nenajdete, můžete vyrazit na terénní seminář s odbornicí na kytky k jídlu. Více na www.kytkykjidlu.cz.

3. Jóga pomáhá
23. března proběhne další ročník akce Yoga?&?Special Places. Tentokrát se v místo pro cvičení jógy promění vila Lanna v Praze 6. Těšit se ­můžete na zajímavé lekce a workshopy v nádherných prostorách. Zajímavostí letošního ročníku je jarní očistný rituál. Výtěžek akce putuje obecně prospěšné ­společnosti Pomocné tlapky, která se zabývá výcvikem ­asistenčních psů. Více na
www.yogamovement.cz.

4. Lymfa v pohybu


Chceme?-li, aby naše tělo vstoupilo do nadcházejícího jara v plné síle a kondici, je třeba, aby nám dobře fungoval lymfatický systém, který má na starost odvádění toxinů z těla. Dostatečné proudění lymfy můžete podpořit třeba lipomasáží LPG, která navíc aktivuje v pokožce tvorbu kolagenu, elastinu a kyseliny hyaluronové, ­takže účinně působí i proti stárnutí. Na proceduru nedá dopustit George Clooney, Jude Law a vyzkoušet ji ­můžete i vy. Nabízí ji ­například Medicom Clinic.

5. Do pekla za bledulemi


Kaňon Robečského potoka mezi Zahrádkami a Dubicí u České Lípy se jmenuje Peklo a každé jaro sem můžete vyrazit na roman­tický výlet – vykvétají tu statisíce bledulí. Po letošní zimě došlo v polovině stezky ke zřícení skály, dostanete se tak z obou stran pouze k závalu, dále cesta není průchozí. Důkaz, že příroda má nad námi zatím navrch! I tak se výlet za rozkvetlou krásou vyplatí.

6. Tvořte!


Patchwork má spoustu ­podob. Pokud ráda tvoříte z látek, či se to chcete naučit, přihlaste se na některý z kurzů nebo workshopů, které proběhnou 5. až 7. 4. v rámci Prague Patchwork Meetingu, jehož součástí je i velká textilní výstava.

Co dalšího vám letos na jaře nesmí uniknout? To se dozvíte v aktuálním vydání časopisu Žena a život, které je právě v prodeji. I s krásným dárkem na obálce jen za35 Kč!