Plánujete vyrazit k vodě? Spolu s novým Peugeotem 2008 vám přinášíme tipy na koupání v zatopených lomech v České republice.

Zatopené lomy nabízí krásnou scenérii a průzračnou čistou vodu, jenže ne vždy se k nim dá dojet po silnici. Někdy se musíte vydat na nezpevněné cesty a tehdy vám přijde vhod kompaktní SUV Peugeot 2008 se systémem Grip Control. Tento vůz si poradí i s náročnějším terénem a díky zvýšenému podvozku a ochranným prvkům neutrpí šrámy.
Lom Baraba (okres Mělník)


Přírodní koupání v zatopených pískovnách u obce Vliněves je oblíbené jak mezi plavci, tak i mezi rybáři a potápěči. U vody je travnato-písčitá pláž. Není zde žádné zázemí.Lom Jiraska Něčín (okres Příbram)


Lom nabízí čistou chladnou vodu s přístupem ze západu po betonových schodech nebo po písčité malé pláži. Žulové skály jsou vhodné pro horolezce. Malebné okolí zatopených lomů si oblíbili filmaři, kteří zde točili například pohádku Nesmrtelná teta.Lom Výkleky (okres Přerov)


Zatopený lom v obci Výkleky nedaleko Olomouce sem láká příznivce koupání v přírodě. Voda zde bývá čistá a průzračná, povoleno je zde také potápění. Přístup do vody je v jednom místě pozvolný. Parkoviště u lomu je placené.Čenkovský lom (okres Jihlava)


Krásný zatopený lom, který je oblíbený mezi plavci i rybáři. Pro přístup k vodě lze využít buď malou kamenitou pláž, nebo skalky ke skokům. V místě nejsou žádné služby ani občerstvení, pouze jsou zde rozmístěny odpadkové koše.Lom Hříměždice (okres Příbram)


Lom je využívám pro koupání, highjumping, cliffdiving a potápění. Pro lepší přístup do vody slouží potápěčům i plavcům molo. Pravidelně se zde koná akce High Jump. Vstup do lomu je volný a platí v něm přísný zákaz koupání psů. Lom je pro svůj romantický vzhled využíván filmaři jako kulisa pro různé filmy, např. Výchova dívek v Čechách, Cesta peklem nebo Bobule 2. 


  14:14,  aktualizováno  25. března 2019 19:23