Všechny to asi známe. Blíží se odjezd na vysněnou dovolenou, a zatímco váš muž se na místo odjezdu dostaví div ne pouze s ledvinkou, vy vypadáte, jako když se právě stěhujete. Umět se přiměřeně a efektivně sbalit je zkrátka umění, které si s následujícími tipy hravě osvojíte i vy.

Kufr, krosna nebo cestovní taška?


Ještě, než se rozhodnete pro zavazadlo, vytvořte si personalizovaný seznam věcí, který můžete před další dovolenou znovu použít. Ten si uložte nejlépe do mobilu, abyste jej měla vždy po ruce. Když přijde na výběr zavazadla, nemusíte hned nutně tahat ze skříně lodní kufr. Co se letos trochu uskrovnit a vyrazit jen s menším kufrem nebo batohem?

Na každý den jiný outfit? Nejedete na módní přehlídku


Každá se chceme na dovolené líbit a obzvlášť pak na dámské single jízdě u moře nikdy nevíte, jestli vás s tím exotickým krasavcem od vedle nebo svalnatým plavčíkem nečeká slibná budoucnost. Není ale nutné brát si na každý den jiný outfit, protože u moře beztak nejvíce využijete plážové kaftany nebo parea. S množstvím oblečení se tedy kroťte a před divokými vzory dejte raději přednost neutrálním nebo třeba pastelovým barvám, které se pak mnohem lépe kombinují. Fígl spočítá také v tom, vzít si oblečení s vícero možnostmi využití. Například džínovou košili můžete nosit jako svršek, ale pomocí návodu z YouTube z ní jednoduše vykouzlíte i sukni.

Kulmofén a další robustní elektroniku nechte doma


Sice se říká, že vlasy jsou korunou krásy, ale věřte nám, že kulmofén ani žehlička na vlasy je ve vlhkém a tropickém klimatu opravdu nespasí. Využijte toho, že mořské klima vám spolu se slanou vodou vytvoří populární vlasové beach vlny, k jejichž umělému zhotovení ženy běžně používají speciální vlasové spreje.

Co zapomenete doma, to nepotřebujete


Pamatujte také na tvrzení, že co zapomenete doma, to nepotřebujete, anebo si to dokoupíte. Budete-li ubytovaní v apartmánu, nakupte si šampóny i mýdla a další kosmetiku v miniaturních verzích. Stejně tak není třeba tahat s sebou mraky jídla, když si na dovolené budete sami vařit. Co takhle vzít si jen pár základních surovin a spíše okusit chutě místních potravin v cílové zemi? Místo v zavazadle ušetříte také tím, že s sebou nepovezete 500stránkového průvodce, ale okopírujete si z něj jen potřebné stránky.

Naučte se žít i cestovat s málem


Čím více času tráví člověk na cestách, tím více zjišťuje, jak málo k životu vlastně potřebuje. Naučit se žít i cestovat s málem vyžaduje trochu praxe, a ještě více odříkání. S každou další dovolenou zkuste nechat pár „nezbytných“ věcí doma a uvidíte, že během pobytu si na ně ani jedinkrát nevzpomenete.

Před cestou nezapomeňte na cestovní pojištění


Co byste však neměli opomenout, je sjednání cestovního pojištění do zahraničí, abyste v případě zdravotních problémů na dovolené nebyly překvapeni z vysokých částek za spoluúčast. Chcete-li ušetřit, využijte srovnání cestovního pojištění a jeho nejvýhodnějších nabídek například na portálu Epojisteni.cz.

  8:39,  aktualizováno  26. března 2019 11:41