Kousek za Prahou objevte na Zbraslavi krásný zámek i přírodu a kus dávné historie!

Zbraslav ještě patří k Praze, ale připadáte si tu, že jste od velkoměsta hodně daleko. Dostat se sem můžete MHD nebo zaparkujte auto na náměstí a prohlédněte si krásnou zahradu zdejšího zámku. Moc se ale nezdržujte, protože vás čeká ještě kus cesty. Sledujte červenou značku, která vás přes most, okolo starých secesních vil dovede až k cestě, která míjí vlakové nádraží. Pokračujte pak po zelené značce, která vás povede cestičkou krásným údolím Břežanského potoka.

Bude se tady líbit hlavně dětem, protože tu uvidíte malé lesní ZOO a dále tu můžete pozorovat i výběh pro divoká prasata. Pokračujte dál. Cesta je mnohdy úzká a strmá, tak doporučujeme dávat pozor a být opatrní. Budete míjet poník Vítězslava Hálka a buď se můžete jít nahoru podívat na oppidum Závist nebo pokračovat dál.

Musíte přejít cestu a dostanete se do obce Točná, kde se můžete v obchodě posilnit třeba nanukem nebo si tu koupit něco k pití. Stále se držte zelené značky, která vás dovede až do krásného lesa, kde uvidíte zbytky hradišť. Po značce se pak dostanete zpátky k mostu a odsud zase na náměstí. V nohou budete mít necelých deset kilometrů, proto doporučujeme si tu zajít na vynikající mexické jídlo do vyhlášené restaurace Barabizna.

Před časem byla zatopená, ale všichni ji tak milovali, že byla obnovená. Jak by ne, porce jsou tady obrovské a lahodné, takže si možná i kus oběda odnesete s sebou. Náš tip? Mexické tortilly na milión způsobů a smažená zmrzlina.

 

  8:00,  aktualizováno  26. března 2019 11:19