Člověka by ani nenapadlo, že kousek od centra Prahy se ocitne v překrásné přírodě lemované skalami. Je to nádherné místo na pohodovou i náročnou procházku s výhledy na celou Prahu.

Praha není jen místem památek, ale také krásné přírody. V Prokopském údolí si užijí děti i dospělí. Najdete zde několik krásných hřišť i místa určená pro grilování.

Při procházce si můžete vybírat z různě náročných tras. Od velmi jednoduchých až po náročné terénní výstupy. Pokud jste milovníky cyklistiky, určitě si projížďku po Prokopském údolí užijte.

K filmovému jezírku


Prokopské údolí určitě budete znát z filmu Pelíšky. Tady, u jezírka lemovaného skalami, se totiž odehrávala slavná scénka s mužem s koženou brašnou.

Svůj výlet začněte v Hlubočepích pod viaduktem. Dostane se sem autobusem, který jede ze Smíchovského nádraží nebo vystupte z tramvaje na zastávce Hlupočepy. Trasa vede po asfaltové silnici, kterou mají rády rodiny s dětmi, ale také běžci a cyklisté. O víkendu musíte počítat s tím, že tu bude trochu rušno. Je to velmi oblíbená výletní destinace nejen pro místní. Asi půl kilometru od viaduktu v Hlubočepích nepřehlédněte odbočku doprava, která vede k jezírku. Plují na něm labutě a skály se odráží na hladinu.

K Foglarovým schodům


Od jezírka se vydejte buď zpátky na cestu nebo vyjděte nahoru lesem. Cesta vede okolo staré jeskyně, což se bude líbit dětem. Do čeho však tady však šlápnete, za to neručíme. Znovu se pak napojte na cestu, kde můžete navštívit malé „zoo“ s domácími zvířátky.

Když budete dál pokračovat po značené cestě, asi po třech kilometrech se dostanete k Foglarovým schodům. Ty jsou nalevo, ale jsou dost schované, takže je potřeba je nepřehlédnout. Foglarovy schody vedou nahoru do lesa a na Barrandov, byly vybudovány na počest slavného spisovatele Rychlých šípů, který tudy rád chodil a má zde i pamětní desku.

Lom s bojovníky


Za mostem a odbočkou na Barrandov se vydejte směrem doleva, nahoru a do lesa. Přejděte koleje a po pár stovkách metrů se ocitnete ve starém lomu, kde jsou z kamene udělané skulptury od Karla Nepraše. Mají připomínat padlé bojovníky. Odtud se buď vraťte zpátky na cestu a pak se vydejte zpátky nebo pokračujte po jedné ze turistických značek, které vedou dál do Údolí a kde jsou překrásné výhledy na krajinu i na Prahu.

  8:00,  aktualizováno  26. března 2019 10:58