Hledáte místo, kde si můžete odpočinout, ale zároveň toho hodně vidět? Výletní atmosféru načerpáte ve vyhlášeném lázeňském místě na severu Moravy.

Kousek od Hranic na Moravě se rozprostírá krásné místo, kde si na své přijdou milovníci architektury - je tu totiž plno funkcionalistických staveb ze třicátých let, které lemují řeku Bečvu.

Když se od vlakového nádraží, kde je také parkoviště, dostanete přes most na druhou stranu řeky, uchvátí vás lázeňská budova Bečva od architektů Karla Kotase a Oskara Oehlera, která dříve fungovala také jako hotel a restaurace, dnes slouží hlavně jako sanatorium, kde si můžete dát skvělou kávu.

Od lázeňské budovy se vydejte na procházku podél vody, kde si můžete odpočinout na louce nebo na jedné z laviček. Když budete mít žízeň, dejte si zdejší lahodnou minerální vodu. Místní si ji zde čepují do velkých lahví a ve sklepě vám čerstvá vydrží i týden.

Kousek od centra se dostanete i do nádherných Zbrašovských aragonitových jeskyní. Je v nich celoročně stálá teplota okolo 15 stupňů a jsou jedinečné v tom, že vznikly společným působením atmosférických vod a teplých minerálních pramenů vystupujících z velkých hloubek ve vápencích. Jeskyně byly náhodou objeveny v 1912 dvěma bratry a později zpřístupněny. Jsou vyzdobené aragonity, stalagmity a kulovitými povlaky zvanými koblihy. Bude se tu líbit dospělým, i dětem.

Pokud jste rádi venku, udělejte si malý výlet k Hranické propasti. Cesta lesem a do kopce vás dovede k místu, které můžete pozorovat shora:  je obehnané skalami a zatopené vodou a jedná se nejhlubší zatopenou propast na světě - ještě nikdy však nebylo změřeno její dno.

  8:00,  aktualizováno  26. března 2019 10:51