V sobotu 16. 6. v 15,30 hodin bude v Liberci zahájen festival současného umění Art Week Liberec 2018

Jednou za rok se díky festivalu Art Week můžou návštěvníci i obyvatelé Liberce setkat se současným uměním. Festival se soustředí především na téma autorského rukopisu. Umělci pracují s již hotovými instalacemi a nově vhodně propojují a kombinují již existující objekty s okolím.

Největší pozoruhodností je, že umělecké dílo vzniká bez přímého manuálního zásahu tvůrce. Jde o přístup, který je dnes běžně používaný v konceptuálním umění, umění nových médií, digitálním umění, postinternetu a dalších odvětvích. V této souvislosti se tak hovoří o odosobněném umění, kdy je umělec autorem počáteční myšlenky a následně pak technického zpracování, nikoli tahů štětcem či sochařské modelace.Současné umění tak zajímavým způsobem propojuje malbu, sochu a instalaci a zároveň dochází k propojení umění, vědy a techniky.

Zahájení festivalu současného umění ART WEEK LIBEREC 2018 proběhne v sobotu 16. června od 15:30 hodin na náměstí Dr. E. Beneše. Součástí slavnostního odpoledne je zvuková performance Maxe Mohla a komentovaná prohlídka v kině Varšava za účasti umělecké skupiny Rafani.

  15:03,  aktualizováno  26. března 2019 11:32