Malé městečko ve středočeském kraji nabízí krásný výlet pro celou rodinu. Uvidíte tady památky, přírodu i si dáte do těla.

Auto zaparkujte na náměstí a prohlédněte si tam barokní kostel svatého Václava a pak se vydejte se směrem k zámku. Ten je velmi krásný, protože byl v roce 2000 rekonstruovaný a zajímavé je, že tu nabízí speciální prohlídky a program pro děti. Holčičky bude učitě zajímat prohlídka s Elzou a kluky prohlídka věže. Dospělým se budou líbit dva okruhy - Reprezentavní salónky z První republiky a prvorepublikové soukromé pokoje bývalých majitelů.

Ze zámku se pak vydejte směrem do Stříbrné Lhoty, odkud budete stoupat hodně prudkým kopcem až k baroknímu areálu Skalka. Kopcovitá procházka je skvělá na trénink kondice. Na Skalce jako první uvidíte maličký barokní kostelík Máří Magdalény, který stavěl věhlasný barokní stavitel Kryštof Dientzenhofer a který jde jako dominanta vidět z okolí. Odtud je krásný výhled na celý kraj a také na Mníšek pod Brdy. Nedaleko je i klášter a poustevna. Kousek od kostelíka doporučujeme zajít jezírkům, která jsou plná leknínů a je to velmi romantické místo.

Pokud vám po náročném výstupu vyhládlo, ve stánku s občerstvením si tu kupte buřty a na ohništi si je opečte. Je to místní specialita, protože se buřty se tu prodávají a opékají po celý rok, takže oheň je rozdělaný téměř pořád. Pak vystoupejte do kopečka nahoru, po křížové cestě a stejnou cestou se pak vraťte zpět.

  8:00,  aktualizováno  26. března 2019 10:38