Pohádkové zámky s lázněmi, piknikem v zámeckém parku nebo lovem v oboře vám umožní splnit si dávný holčičí sen. Poradíme, kde prožijete ten nejromantičtější víkend!

V dnešní době najdete nabídku nejrůznějšího ubytování. Mezi ty netradiční patří bydlení v korunách stromů, v námořních kontejnerech, v sudech nebo na slámě.

Nad nimi ale vyčnívá stále oblíbenější ubytování na zámku. Ve středních Čechách jich najdete celou řadu. Zrekonstruované historické zámky nabízejí moderní ubytování i nevšední gastronomii a další aktivity. „O ubytování na zámku je stále větší zájem,“ říká Markéta Wernerová ze Středočeské centrály cestovního ruchu.Každý ze zámeckých hotelů je něčím jedinečný a záměrně trochu jiný než ostatní. Některý nabízí luxus a přenese vás do minulosti, další se zaměřuje na aktivní trávení času, jiný zase potěší zdařilým spojením starého a moderního. Často jsou zámky zaměřeny na wellness služby a některé dokonce vyrábějí vlastní kosmetiku. Stále častěji se setkáte s nabídkou aktivit, které se váží k historii zámku a šlechty.

Stát se princeznou nebo šlechtičnou můžete na zámku Savoia Škvorec a udělat si piknik v zámecké zahradě. Na zámku Mělník vás pozvou na prohlídku vlastních vinic a pro dobrodružné povahy je zámek Čechtice. Jedním z nejzajímavějších zážitků je zde úniková hra ze sklepení zámku, pro ty nejotrlejší dokonce v úplné tmě. Zámky také neopomíjejí svým hostům nabídnout v překrásných interiérech vybrané pochoutky, kterými v minulosti šlechta plnila své hodovní tabule.

A nezapomínají ani na mužské členy rodiny. Na zámku Dobříš se můžete zúčastnit lovu, Chateau Chotěra nabízí lukostřelbu, ale také střelbu kulovou nebo brokovou zbraní. Poklidnější, ale stále oblíbenou zábavou pro muže je rybolov na zámeckém jezírku Chateau Liblice. Na zámku Štiřín si zase užijete golf.

Pokud si ale v zámeckém prostředí potřebujete spíše odpočinout a nechat se hýčkat, určitě najdete spoustu možností. Zámek Ratměřice nabízí širokou nabídku wellness a masáží a také unikátní venkovní biobazén, jediný svého druhu v České republice. ?Chateau Mcely provozuje wellness nejen na zámku, ale můžete si jej přenést i domů, pokud si zde zakoupíte kosmetiku z vlastní zámecké kolekce. Relaxovat tady můžete v páru i s kamarádkou. A malí návštěvníci se mohou v rámci speciálního balíčku alespoň na jeden den proměnit v princeznu a prince.Překvapí vás i zámek Jemniště, kde prodávají vlastní módu pro ženy. Pokud sháníte krásné a originální šaty, je to pravé místo. V nových šatech se pak můžete vydat na procházku zámeckým parkem, ve kterém jsou doma zvířata - lama krotká, kakadu molucký, klokan Bennetův nebo mýval severní. Podmanivou atmosféru parku už podtrhne jen páv korunatý. A když budete nakonec přece jen chtít utéct šlechtickému způsobu života, půjčte si kolo a projeďte se po okolí. Středočeský kraj se vyznačuje nádhernými přírodními scenériemi. Nebo si v zámeckém parku skočte do bazénu. To vše je totiž na krásných zámcích dostupné.

Další tipy na zámecké ubytování najdete ZDE.

  17:00,  aktualizováno  26. března 2019 11:43