Velikonoční volno přímo vybízí k tomu, aby si člověk zašel v klidu do kina. Naším tipem na Velikonoční výpravu do kina není velký trikový blockbuster nebo oscarové drama. Doporučujeme zábavnou, výborně natočenou a oddychovou komedii Vezmeš si mě, kámo?

Proč? Máme hned 5 důvodů.


Komedie, která opravdu baví. Je to zajímavé, ale žánr komedie z kin postupně mizí. A pokud se v nich objeví, často má několik přívlastků. Vybírat si pak můžeme mezi černou komedií, kde se pak chce divákům často plakat, mrazivou komedii, kde se pak divák spíše bojí, romantickou komedií, což prostě bývají romantické filmy, nebo chytrou komedií, což jsou dobré filmy, ale divák se u nich až tolik nezasměje. Vezmeš si mě, kámo? je prostě KOMEDIE. Film, kde vás tvůrci chtějí od začátku do konce prostě bavit a rozesmívat. A daří se jim to na výbornou.

Zápletka. Zápletka filmu má nápad a dokonale funguje. Jeden ze dvou kámošů ztratí vízum a jedna z možností, jak ho znovu získat je oženit se. A tak se domluví se svým nejlepším kamarádem, že se vezmou. Musí na nějaký čas žít jako skutečný pár a taky se tak chovat. To pochopitelně přináší jednu katastrofu za druhou, protože je dost lidí, kteří se to nesmějí dozvědět.

Situační humor. Film založený na situačních gagech, bláznivých momentech, absurdních situacích a na parodii všeho, co známe, má v podstatě dvě možnosti. Buď sklouzne k trapnosti anebo se filmařům povede mít jednotlivé vtipy vypointované a dobře načasované. Komedie Vezmeš si mě, kámo? spadá do té správné varianty a některé vtipy jsou dokonce až dokonalé.Nápady. Máme silné podezření, že se tahle partička komiků, která film natočila, u vymýšlení scénářů a u natáčená neuvěřitelně baví. Představujeme si, že se sejdou v baru a tam donekonečna vymýšlejí vtipy, které pak ve filmech používají. A navíc je pak umí přenést na plátno. Jejich nadšení a humor jsou nakažlivé.

Důvod pro nás ženy – romantika. Film o kámoších, kteří předstírají, že jsou homosexuálové, překvapivě skvěle baví i ženy. Taky proto, že jeden z kamarádů má snoubenku a druhý se zamiluje do bývalé lásky. Závěr filmu je v rámci šílené komedie snad až dojemný. A jsou to právě ženy, které dávají oběma kamarádům nejvíc zabrat.