Vytvoříme něco zajímavého, a přitom využijeme věci, které jsme našli doma. I nevšedními závěsnými doplňky lze zútulnit zahradu.

Růžové hrábě


Co potřebujete:
– hrábě – růžový akrylový lak – štětec – stuhu – naběračku – zeminu – květiny a bylinky

Jak na to:
Z hrábí odstraňte násadu, pak je natřete růžovým akrylovým lakem a nechte ho dobře zaschnout. Pokud nátěr dokonale nekryje, postup zopakujte. Hrábě zavěste na stuhu. Do naběraček zasaďte květiny a bylinky (zde bugenvilie a tymián) a pověste je na hrábě.


Lahvové vázy


Co potřebujete:
– prázdné lahve od vína – jutovou stuhu – jutový provázek – nůžky – sezonní květiny

Jak na to:
Lahve od vína ?vypláchněte a zbavte je etiket. Kolem každé ovažte dekorační jutovou stužku jako manžetku. Lahve naplňte vodou, zavěste ?na jutový provázek a ozdobte květinami (například hortenziemi nebo karafiáty).


Zahradní kapsář


Co potřebujete:
– různá voskovaná plátna – krejčovský metr – tužku – nůžky – šicí stroj – lepidlo na textil – ramínko

Jak na to:
Na zadní díl z voskovaného plátna vystřihněte obdélník o rozměrech 35 x 48 cm a na kapsy dva obdélníky o velikosti 12 x 16?cm a 20 x 27?cm. Okraje všech dílů přehněte 1 cm dozadu a prošijte. Kapsy přilepte lepidlem na textil na zadní díl, po zaschnutí je přišijte. Ustřihněte dvě poutka o rozměru 5 x 18?cm a obrubte okraje. Pak je navlékněte na ramínko a přišijte k zadní stěně.


Pítko pro ptáčky


Co potřebujete:
– misku pod květináč – štětec – voděodolnou akrylovou barvu – věnec z roští – látkové stuhy – břečťan – nůžky na květiny

Jak na to:
Misku pod květináč natřete akrylovou barvou a nechte ji dobře zaschnout. Kolem věnce z proutí uvažte tři stejně dlouhé stuhy na zavěšení, misku vsaďte do věnce, naplňte vodou a pítko pro ptáčky zavěste. Nakonec nastříhejte břečťan a vsuňte ho mezi větvičky věnce.Další skvělé tipy a nápady najdete v nové tině Bydlíme, která je právě v prodeji

  6:48,  aktualizováno  26. března 2019 10:58