Konec děsivých obličejů, tentokrát chceme dokázat, že dýně může mít i zajímavější podobu.

1. Třpytivé aranžmá


Z těchto plodů se mohou stát téměř umělecké předměty: Jejich stopky jsme nastříkali lesklou zlatou barvou, po zaschnutí jsme je polepili a nastříkali různými odstíny modré barvy ve spreji. Na ještě vlhkou barvu jsme kolem stopky nasypali glitry, které dotvářejí glamour vzhled. Na různých úrovních misek na nožce a svícnech působí tato dekorace přímo oslnivě.


2.. Vydlabáno s citem


Dýňová polévka teď chutná nejvíc. Při její přípravě si můžete z dýně hokkaido vykouzlit také něco, co potěší oči. Odřízněte vršek plodu a shora ho vydlabejte, pak do něj vykrajovátkem vykrojte tvar srdce. Pokud vykrajovátko nemáte, nakreslete si obrys vhodné velikosti tužkou a podle vyznačených kontur ho vyřízněte nožem. A originální svícen je hotový.


3. Zlaté a klikaté


Pro toho, kdo pracuje raději se štětcem než s nožem, bude tato dekorace jistě přijatelnou variantou: Malířskou maskovací páskou na dýni vyznačte klikatý vzor podle fantazie a natřete ji barvou (může být i ve spreji). Lepicí pásku pak hned odstraňte a barvu nechte důkladně zaschnout.


4. Okrasné listy


Není to sice úplně jednoduché, ale zato efektní. Jednotlivé motivy nakreslete na dýni tužkou, nebo si nachystejte šablony, které na ni obkreslíte. Na jejich vyříznutí můžete použít třeba žiletkový nůž. Na práci s dýněmi existují i sady, které obsahují nožík, různé druhy vykrajovátek a dlabací lopatku. Pokud s ní ale pracujeme jednou za rok, určitě si vystačíme s náčiním, které najdeme doma.Další skvělé rady a nápady najdete v tině Bydlíme, která je právě v prodejiChcete dostávat tinu Bydlíme do schránky? Předplatné najdete zde: www.jenprocasopisy.cz/casopisy/hobby-domov-vareni/tina-bydlime/

  6:51,  aktualizováno  26. března 2019 16:27