K svátkům jara patří jak květiny, tak vajíčka – symboly rozpuku života. ?Díky tomuto spojení vzniknou působivé velikonoční dekorace.

Svěží akcent


Tato kytice díky výrazným růžovým odstínům rozzáří každou místnost. Stačí zkombinovat podobně zbarvené pryskyřníky, tulipány a kručinky a kytici ozdobit skleněnými velikonočními vajíčky.


Květinové miniatury


Jak ještě využít kalíšek na vajíčka a vyfouknuté skořápky? Naaranžujte do nich malé kytičky z konvalinek a voskovek. Do skořápek udělejte větší otvory malými kleštičkami, nastříkejte je šeříkovou barvou ve spreji a nechejte zaschnout. Nezapomeňte dovnitř nalít trochu vody.


Souznění barev


Květiny nebo vajíčka? Obojí. Stačí jen vyfouknuté nebo plastové skořápky zespoda nastříkat barvou, která je dominantní v kytici. V tomto případě je to růžová. Tip: Bodláky vypadají s tulipány skvěle.


Efektně navrstvené


Tato dekorace vypadá perfektně a vytvoříte ji velmi rychle: Do velké hranaté vázy postavte tři malé skleničky s vodou. Kolem nich rozložte vyfouknutá husí a slepičí vejce (můžete použít i bílá umělá vajíčka). Pak bílý šeřík, fialové hyacinty, světlé pryskyřníky a asparágus naaranžujte do sklenic s vodou.Další skvělé rady a nápady najdete v nové tině Bydlíme, která je právě v prodeji.Předplaťte si tinu Bydlíme na: www.jenprocasopisy.cz/casopis/tina-bydlime

  6:25,  aktualizováno  26. března 2019 10:09