Věděli jste, že obliba určitého druhu kávy vypovídá něco o vaší povaze? Tak schválně, vyzkoušejte to! Zamyslete se, kterému kávovému nápoji dáváte nejčastěji přednost, a přečtěte si, zda na vás charakteristika sedne.

Klasické espresso: Jde si za svým


Espresso nabízí ryzí chuť kávy bez příkras. Takoví jsou i příznivci tohoto nápoje. Jsou to rození vůdci, kteří jsou zvyklí tvrdě pracovat, zbytečně nemluví a jdou si za svým. Zdají se být nepřístupní. Když si k nim ale najdete cestu, porozumíte jim. Jejich výrazná osobnost inspiruje okolí.

Caffe latte: Nedělá unáhlená rozhodnutí


Láska ke Caffe latte bývá spojená s váhavou povahou. Vyznavači Caffe latte se často drží zpátky, vše promýšlejí do hloubky a při rozhodování zvažují všechny alternativy. Neradi spěchají a velmi jim záleží na tom, aby se cítili příjemně. Ranní Caffe latte je jen jeden kamínek z harmonické mozaiky, kterou si jeho milovníci pomalu a s rozvahou skládají.

Dvojité Espresso: Vyznává logiku


Kdo si dává dva shoty espressa? Praktičtí lidé, kteří uvažují logicky, nestaví vzdušné zámky a nepodléhají vrtochům. Jsou zvyklí podávat vysoké výkony; nejlépe pracují, když dostanou jasné a přesné instrukce. Dvojitá dávka kávy jim pomáhá udržet si jasnou hlavu a velké pracovní nasazení.

http://gty.im/713774287

Cappuccino: Drží si úroveň


Ten, kdo často popíjí cappuccino, bývá velmi sofistikovaná osobnost s vytříbeným stylem a vkusem. Rozhodně od něj nečekejte hloupé nebo netaktní vtipy na adresu druhých. Drží si úroveň, ale dokáže být při tom kreativní. Díky citlivému jednání s lidmi je ve společnosti velmi oblíbený.

Americano s mlékem a cukrem: Může vás překvapit


Černou kávu s mlékem a cukrem pijí lidé, kteří dokáží překvapit. Na jedné straně působí velmi organizovaně a spořádaně, na druhé straně občas rádi zapomenou na všechna pravidla a dělají si, co chtějí. Když je poznáte blíže, zjistíte, že se snaží najít rovnováhu mezi logickou a bohémskou stránkou své osobnosti. Stejně jako strohou chuť espressa vyvažuje sametové mléko a sladký cukr.

Frostino: Žije teď a tady


Frostinu holdují lidé s dobrodružnou srdečnou povahou, kteří jednají spontánně. Nedá se od nich očekávat, že budou mít jasný plán na každý den. Milovníci Frostina žijí „teď a tady“. Jejich radostná pozitivní nálada přitahuje společnost, takže nebývají často o samotě. Protože jsou doslova nabití energií, nepotřebují se povzbuzovat kofeinem. Kávu pijí spíše pro radost.

Tím to ale nekončí. Svůj temperament můžete odtajnit už při výběru zrna pro přípravu kávy. Například v pražských kavárnách Costa Coffee si při přípravě oblíbeného kávového nápoje můžete vybrat mezi silnější směsí Mocha Italia nebo 100% arabikou z jihoamerického Peru, která je charakteristická ovocným aroma a jemnou chutí. Věřte, že ať sáhnete po jakékoliv kvalitní kávě, bude mít na vás pozitivní účinky. Zlepší hladinu energie, nálady a fungování mozku. A to už stojí za návštěvu kavárny.

  8:00,  aktualizováno  26. března 2019 10:10